Ozan Tufan'da büyük değişim!

Kadro dışı bırakıldığı Fenerbahçe’de takıma girmesi sportif direktör Damien Comolli engeline takılan Ozan Tufan, Alanyaspor ile görüşüyor. Genç futbolcu bir yandan da tüm hayatını değiştirip, eski yanlışlarından uzak kalmaya çalışıyor.

23 Kasım 2018 Cuma, 11:42
Abone Ol google-news

Fenerbahçe’nin kadro dışı bıraktığı Ozan Tufan, sportif direktör Comolli’den takıma dönüş için olumlu bir yanıt alamayınca Alanyaspor ile temasa geçti. 23 yaşındaki futbolcu, bir yandan gelecek futbol yaşantısını planlamaya çalışırken, bir taraftan da özel yaşamını düzene sokarak geçmişte yaptığı hatalardan uzaklaşmaya çalışıyor. İşte Ozan’daki değişimler:

EVİNİ BAŞKA SEMTE TAŞIDI

Ozan Tufan belki de kendi yaşamında en büyük değişime neden olan Acarkent’teki evinden ve oradaki yaşantısından uzaklaşmak için başka bir semte taşındı. Çengelköy’deki yeni evinde artık çok daha düzenli bir yaşam sürüyor ve sadece futbola odaklanıyor.

KİŞİSEL HAYATINI DÜZELTTİ

Ozan’ın özel yaşamındaki problemleri de düzelttiği belirtiliyor. Aşırı hareketli hayattan uzak duruyor. Tek bir kız arkadaşı var ve onunla ciddi bir ilişki içerisinde. Özel yaşamındaki düzensizlik nedeniyle yaşadığı sıkıntıları da artık geride bıraktı.

LÜKS ARABALARINI SATTI

En çok eleştirilen yönlerinden biri de oto galericilerle olan yakın ilişkileriydi. Şık ve pahalı arabalara olan merakı, maddi ve manevi sıkıntı doğuruyordu. Menajerlerinin isteği ile tüm lüks arabalarını sattı. Şimdi tek arabayla yetiniyor.

PARASINI BABASI YÖNETİYOR

Sözleşmesine göre yılda 1.8 milyon Euro kazanan Ozan, özel yaşamındaki düzensizlik nedeniyle parasını iyi yönetemiyordu. Şimdi müsriflik sona erdi. Genç oyuncu aldığı parayı babasına gönderiyor. O da oğluna yaşantısını sürdürebileceği kadar para veriyor.

PSİKOLOJİK ÇÖZÜMLEMELER

Ozan’ın en büyük sıkıntısı olarak mental konular gösteriliyor. Oynamadığı zaman çok çabuk küsmesinin önüne geçmek için özel çalışmalar yapan menajerlik şirketi, Ozan’ın duygusallığının, oyuncusuna ilgili teknik adamlarla azalacağını düşünüyor.

Kaynak: Spor Arena