Özgür Özel: Bucak'ı duydum şok oldum!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Siverek adayı Mehmet Fatih Bucak'ın adaylığını gazetecilerden duyduğunu söyleyerek, "Şok oldum" dedi.

08 Şubat 2019 Cuma, 20:40
Abone Ol google-news

<video:1144785>


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kendisine CHP'nin Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde aday gösterdiği Mehmet Fatih Bucak için 2 ay önce söylediği sözlerini hatırlatarak duruma tepki gösteren Fatih Portakal'a yanıt verdi.

<haber-dikey:1235622,1146127>

'ŞOK OLDUM'

Twitter hesabından açıklama yapan Özgür Özel, Bucak’ın adaylığını Karaman’daki aday tanıtım toplantısında DHA muhabirinde öğrendiğini belirtti. Özel, “Sayın Fatih Portakal Siverek haberini Karaman’da aday tanıtım toplantısında DHA muhabirinden duydum. Şok oldum. 2 ay önce yaptığım değerlendirmenin arkasındayım. Bu konuyu Pazartesi MYK’da gündeme getireceğim” ifadelerini kullandı.

PORTAKAL TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

CHP’nin Mehmet Fatih Bucak’ı aday gösterilmesini eleştiren Fatih Portakal, “Bir yerde Alper Taş’ı aday göster, başka yerde tehditte sınır tanımayan Mehmet Fatih Bucak’ı… CHP’de bu nasıl bir savrulma ve ilkesizliktir. Anlatan varsa anlatsın… Özgür Özel şimdi ne diyecek acaba?” demişti.

BUCAK NE DEMİŞTİ?

CHP MYK’nin aday belirlenmeyen yerler için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na atama yetki vermesi sonrası adaylığı açıklanan Mehmet Fatih Bucak, MHP’den aday adayı olduğu dönemde ”Bir daha Bucak’ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar” ifadelerini kullanmıştı.