Pamir'den kötü haber

Dün sabah saatlerinden bu yana haber alınamayan küçük Pamir, yan villanın havuzunda hayatını kaybetmiş şekilde bulundu.

04 Nisan 2014 Cuma, 16:39
Abone Ol google-news

İstanbul Sarıyer'de dün saat 09.30'dan beri haber alınmayan 3,5 yaşındaki küçük Pamir'den kötü haber geldi. Yaklaşık 30 saattir geniş bir çevrede aranan küçük Pamir, yan villanın havuzunda ölü bulundu. Yan villanın havuzunu kontrol eden dalgıçlar küçük çocuğun cesediyle karşılaştı. Kötü haber Pamir'in ailesi kadar çalışmalara katılanları yasa boğdu.  Küçük çocuğun cesedi havuzdan çıkarılarak bekleyen ambulansa konuldu.

Pamir'in cenazesi incelemenin ardından ambulansla Sarıyer Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Ardından cenaze saat 20.00 sıralarında otopsi işlemleri için Sarıyer Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Küçük çocuğun cenazesinin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.

 

VALİ: PAMİR'İN BULUNDUĞU HAVUZ, DÜN DE ARANMIŞTI

İSTANBUL SEFERBER OLMUŞTU

Küçük Pamir'in kaybolduğu haberi dün sosyal medyada yayılınca İstanbul'da çok sayıda kişi Zekeriyaköy'e akın etti. Arama çalışmalarına, çok sayıda gönüllü yurttaşın yanı sıra jandarma ve AKUT ile itfaiye de katıldı.

PAMİR, YASA BOĞDU | SAATLERDİR ARANAN KÜÇÜK ÇOCUK YAN VİLLANIN HAVUZUNDA ÖLÜ BULUNDU. OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER

İki komando taburu, sualtı arama ekibinden oluşan 350 jandarma ile 200 kişilik sivil arama ekibi gece boyunca küçük Pamir'i aradı. Sabah saatlerinde yeniden hız kazanan arama çalışmaları hakkında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter'daki hesabından açıklama yaptı. Vali Mutlu, küçük Pamir'i 6 kilometre çaplı bir alanda uzman ekiplerle aradıklarını söyledi.

KÖTÜ HABER SAAT 14.40 SULARINDA GELDİ

Onlarca gönüllü ve arama kurtarma ekibinin geniş bir alanda aradığı küçük Pamir, yan villanın havuzunda ölü şekilde bulundu. Küçük Pamir'in ölümü ailesini yasa boğarken arama çalışmalarına katılanlar da gözyaşlarını tutamadı.

EVİN HAVUZUNDA DAHA ÖNCE İNCELEME YAPILMIŞ

Pamir Dikdik'in hayatını kaybettiği evin havuzunda daha önce inceleme yapıldığı öğrenildi. Bir mahalle sakini, "Bu ev 5-6 aydır boştu. Kiraya verilmek üzere bekliyordu. Burası Pamir'in oturduğu evin hemen yanı. Çok sıkı aramalar vardı. Akşam herkes aramaya katıldı. Öncelikle en yakın bölgeler didik didik aranmalıydı. Bir de bu havuzlar neden boşaltılmıyor. Bilemiyorum. Çok üzüntülüyüz" dedi. Bu arada acı haber üzerine olay yerine gelenler arasında sunucu Asuman Krause de yeraldı.