Pelin Öztekin'den kalp krizi geçiren babası Rasim Öztekin'le ilgili açıklama

Oyuncu Pelin Öztekin, kalp krizi geçiren babası Rasim Öztekin'in sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi. Usta sanatçının kızı sosyal medya paylaşımında "Kan ihtiyacımız çok şükür sayenizde kalmamıştır. Şimdi en çok dualarınıza ihtiyacı var" ifadelerini kullandı.

08 Mart 2021 Pazartesi, 09:42
Pelin Öztekin'den kalp krizi geçiren babası Rasim Öztekin'le ilgili açıklama
Abone Ol google-news

Tiyatro ve sinemanın usta oyuncusu Rasim Öztekin, dün öğle saatlerinde fenalaştı. Kalp kriz sonucu kalbi duran 62 yaşındaki sanatçı, ilk olarak Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan müdahale sonrasında hayata döndürülen sanatçı, daha sonra Doktor Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'ne sevk edildi.

Öztekin'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

“KAN İHTİYACIMIZ KALMAMIŞTIR”

Rasim Öztekin'in kızı, oyuncu Pelin Öztekin, babası hakkında sosyal medyada şu açıklamayı yaptı:

"İlk aşkım, Rasoş’um, Babiş’im; dün kalbiyle ciddi bir anlaşmazlık yaşadı. Anjiyo yapıldı, tıkalı kalp damarına müdehale edilerek açıldı. Şimdi yoğun bakımda tedavi görüyor.

Dünden beri arayıp soran, mesaj atan, geri döndüğüm, dönemediğim herkese, tüm sevenlerine kalpten teşekkür ederim. Türkiyenin her yerinden kan vermek için arayan, bir şekilde yanımızda olmak isteyen herkese minnetarım. Kan ihtiyacımız çok şükür sayenizde kalmamıştır. Şimdi en çok dualarınıza ihtiyacı var.

Çoook seviliyorsun Babiş. Bir an önce iyileş, iyileş ki senin için her an hazırız diyen binlerce insanı gör. Daha yaşanacak çok an, gezilecek çok yer, gidilecek çok maç, keşfedeceğimiz çok tat var. Hepsi bizi, biz seni bekliyoruz. Seni çoook seviyorum."

17 yıl önce kalp yetersizliği tanısı konulan Öztekin'in 2018 yılında kalp pili değiştirilmişti.