Polis lojmanlarına roketatarlı saldırı

BİTLİS'in Tatvan İlçesinde polis lojmanlarına roketatarlı, polis otosuna ise silahla ateş açıldı. 5 şüphelinin gözaltına alındığı her iki saldırıda da ölen ve yaralanan olmazken, polis ilçede geniş çaplı operasyon başlattı.

27 Temmuz 2015 Pazartesi, 08:23
Abone Ol google-news
<video:331153>

Tatvan'daki ilk saldırı, saat 21.30 sıralarında ilçe merkezinde zırhlı polis aracına yönelik gerçekleşti. Yapılan bu saldırıda zırhlı araca iki merminin isabet etiği belirtilirken, her hangi bir yaralanma yaşanmadı.

Çevrede yapılan aramalarda ise çok sayıda molotof koykeyli ele geçirildi. Olayla ilgileri bulunduğu belirtilen 5 şüphelinin de gözaltına alındığı belirtildi. İkinci saldırı ise saat 00.00 sıralarında İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ait polis lojmanlarının güvenliğini sağlayan nöbetçi kulübesine yönelik yapıldı. Tatvan-Van Karayolu üzerinde bulunan Kültür Mahallesindeki polis lojmanlarının yanındaki nöbetçi kulübesine düzenlenen saldırıda roket mermisinin duvara isabet etiği ve can kaybının yaşanmadığı belirtildi. Yapılan saldırıların ardından Tatvan'da polis ekipleri tarafından geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Özel hareket polislerinin de katıldığı operasyonda mahalle aralarında çalışma yapıldı.