Rabia Naz’ın kıyafetlerinde lastik izi olduğu ispatlandı

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz soruşturması ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan gece saatlerinde, kızının elbisesinde araç izine rastlandığını ispat eden belgeleri paylaştı.

13 Aralık 2019 Cuma, 16:38
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümüne ilişkin, “Adli tıp karar vermiş, ‘düşmedir’ diyor, mülkiye müfettişi ‘düşmedir’ diyor. Mahkeme sonuçlanacak. Babanın iddia etiği hiçbir bulgu ile karşı karşıya gelmedik” demişti.


Baba Şaban Vatan belgeleri kamuoyu ile paylaştı. Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı, görüntü iyileştirme programı kullanarak okul giysisi ile pantolonda lastik izi tespit etti.


İşte Rabia Naz’ın üzerinde araç izine rastlandığını gösteren belgeler:


Şüpheli bir şekilde ölen Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan “Sabahlara kadar 7 klasörlük dosyaları inceliyorum. Nihayet ortaya çıktı” dedi.
Raban Vatan’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“Şimdi bana bunu açıklayın yetkililer Giresun başsavcısı Abdurrahim Alan. Dosyanın savcısı Emine ve müfettişler. Resmen elbisede araç izine rastlanmış. Ve elbise temizlenmiş olmasına rağmen izine rastlanmış . Hani araçla hiçbir olasılık dahi yoktu. Araç deyince inkar başlıyordu. Derhal elbiseyi temizleyeni bulun emniyetten o kişiyi ortaya getirin . Önceden tozlar varken nasıl yok oldu."