Samsung Galaxy Note 4 yeni haliyle şaşırttı

Samsung, Galaxy Note 4'te işi biraz daha ileri götürüyor, parmak izi teknolojisinde bakın ne yenilik yapıyor?

Yayınlanma: 29.08.2014 - 10:28
Abone Ol google-news

Samsung'un Galaxy S5 ile birlikte ortaya çıkardığı parmak izi tarayıcısının Galaxy Note 4'e de ilave edilmesi, bizi şaşırtmayacak. Ancak Note 4'ün parmak izi tarayıcısı, bazı geliştirmelerle beraber gelebilir.

İKİ İŞLEV İLAVE EDİLECEK


SamMobile'ın kaynaklarına göre Galaxy Note 4, Galaxy S5 ve Galaxy Alpha'nın da faydalandığı Synaptics'in Natural ID çözümünü kullanacak. Bu, parmağınızı giriş düğmesinin üzerinde yine sürüklemeniz gerekeceği anlamına geliyor. Galaxy S5'teki dört parmak izi tarama işlevi de Note'a gelecek, ancak rapora göre Note 4'e iki yeni işlev ilave edilecek.

Bu işlevlerden ilki olan "Parmak izi kısayolları", kayıtlı her parmak izine bir uygulama veya işlev atamanıza izin verecek. Bu sayede örneğin telefonunuzun kilidini yüzük parmağınızla açtığınızda, direkt olarak web tarayıcınız açılacak. Galaxy Note 4'e gelecek olan ikinci parmak izi işlevi ise "Web'de oturum açma". Bu işlev adından da anlaşılacağı üzere web sitelerinin parolalarını hatırlayacak ve parmak izinizle oturum açmanıza izin verecek.

Bu işlevlerin gelecekte sunulacak güncellemelerle Galaxy S5'e de gelme ihtimalinin bulunduğu söyleniyor.


En Çok Okunan Haberler