Sanat dünyası bugün de yasta

Kültür ve sanat dünyası bir kez daha yas tutuyor. Pek çok kültürel etkinlik, yaşanan olaylar üzerine iptal edildi veya ertelendi.

15 Mart 2016 Salı, 07:06
Abone Ol google-news

* Tiyatro Şenay’ın dün akşam Kats Sahne’de oynanacak ‘Aşk Listesi’ oyunu programdan çıkarıldı.

* İKSV’nin (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) dün akşam yapılması planlanan 35. İstanbul Film Festivali basın toplantısı, son anda ertelendi.

* İBBŞT’nin (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları) “Oyunun Oyunu” adlı tiyatro oyununun dün akşam yapılması planlanan galası ve kurumun diğer bütün oyunlarının temsili de ileri bir tarihe alındı.

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu ile kültür merkezlerindeki konser ve yetişkin tiyatro programlarını 17 Mart tarihine kadar iptal etti.

* Can Bonomo’nun dün akşamki online konseri, daha ileriye alındı.

* Tatavla Tiyatro’nun Urfa’daki “3 Kadın Bin Turna” oyunu ‘resmî güvenlik sağlanamadığı’ gerekçesiyle iptal edildi. Tatavla Tiyatro, sosyal medya üzerinden, “Barış diliyoruz!” mesajını sanatseverlerle paylaştı.

* Tatbikat Sahnesi’nin dün akşamki “Hizmetliler” oyunu perde kapattı.

* Zülfü Livaneli’nin senaryosunu yazdığı ‘Yer Demir Gök Bakır’ filminin 22 Mart’ta İstinye Park Cinemaximum’da yapılacak özel gösterimi de ileri bir tarihe alındı.