Sanatta bu hafta

.

Yayınlanma: 10.02.2020 - 02:00
Abone Ol google-news

QUASİMODO’NUN ESMERALDA AŞKI...

Victor Hugo’nun yapıtı “Notre Dame”in Kamburu Müzikali’, yarın saat 20.30’da Trump Sahne’de sahnelenecek. 

Vural Bingöl ile Erhan Yaman’ın sahneye koyduğu oyunun yönetmenliğini yine Vural Bingöl üstleniyor. 

Oyunda çirkin ve kambur bir kilise zangocu olan Quasimodo, Fransa’nın ruhani ve dini lideri Claude Frollo ve krala bağlı komutan Phoebus ile çingene kızı Esmeralda’ya olan aşkları anlatılıyor.

Dekor ve kostüm tasarımının Andrea Primavera ve Sırrı Topraktepe’ye, ses ve ışık tasarımının Ömer İzgin’e ait olduğu oyunda Vural Bingöl, Kamala Mustafayeva, Andrea Primavera, Erhan Yaman, Murat Yaşar Özdemir, Merdis Uçkan, Alaattin Bahar, Ayça Azize Ergün, Nilüfer Ömürlü, Göker Yıldız, Ezgi Eneç, Seymur İlham ve Özden Ulusoy rol alıyor.

FAZIL SAY’DAN SEVGİLİLER GÜNÜ’NE ÖZEL KONSER

Piyanist ve besteci Fazıl Say, 14 Şubat’ta saat 21.00’de özel bir programla TİM Show Center’da dinleyici ile buluşacak. 

GENCO ERKAL’DAN ‘BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ’

Genco Erkal, “Bir Delinin Hatıra Defteri” ile bugün saat 20.30’da Trump Sahne’de izleyicileriyle buluşuyor.

Yönetmenliğini ve oyunculuğunu Erkal’ın üstlendiği oyun, yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları anlatıyor.

Gogol tarafından yazılan oyunda, takıntıları olan bir devlet memurunun gündelik yaşantısı ve karşılıksız aşkı yer yer mizahi ama yoğun olarak dramatik bir şekilde anlatılıyor. 

GÜNDOĞARKEN’DEN ‘NEREDEN NEREYE’ ŞARKISI

Gündoğarken, “Nereden Nereye” adlı yeni şarkılarını 14 Şubat Cuma günü tüm dijital platformlardan yayımlıyor. Grup, yaklaşık 2 yıldır sahneledikleri politik gösteri için besteledikleri şarkıyla “Nereden geldik nereye gidiyoruz” diyor ve dinleyenlerini yakın geçmişte yolculuğa çıkarıyor. Topluluk son albümleri “Özlemişim”i 2017 yılında yayınladı. Gazeteci ve yazar Enver Aysever ile 2018 yılından beri sürdürdükleri politik gösterinin müziği olarak bestelenen şarkının sözleri Burhan - Gökhan Şeşen, Enver Aysever’e, müziği de Gökhan Şeşen’e ait.

SÜREYYA’DA CAMERATA ANATOLİA

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda bugün 18.00’de Camerata Anatolia topluluğu fuaye konseri verecek.

Çetin Ceviz, Vugar Gurbanov (keman) Emre Akman (viyola), Gözde Ç. Güneş (çello) Damla Akan (flüt), Ecesu Sertesen (klarnet) ve Pınar Sivritepe’den (arp)’den oluşan topluluk konserde W.A. Mozart, C. Debussy, A. Roussel ve M. Ravel’in eserlerini seslendirecekler.

‘EVLAT’ ANKARA’DA

Ebeveyn - evlat ilişkisi ve gençlik sancılarının işlendiği oyun “Evlat” yarın saat 20.00’de Ankara MEB Şûra Salonu’nda sahnelenecek.

Florian Zeller’in yazdığı, I·brahim C¸ic¸ek’in yönettiği oyunda, Onur Saylak, Cem Yigˆit U¨zu¨mogˆlu, Sezin Akbaşoğulları, Şükran Ovalı, Esra Bağışgil, Burakcan Doğan rol alıyor. 


En Çok Okunan Haberler