Savcı, utanç kararına itiraz etti

Kayseri Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kalkan, bugün itibarıyla Ali İsmail Korkmaz davasında çıkan kararda baş zanlı olarak gösterilen ve 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan polis memuru Mevlüt Saldoğan ile ilgili karara, Yargıtay nezdinde itiraz etti.

26 Ocak 2015 Pazartesi, 09:33
Abone Ol google-news

Savcının itiraz dilekçesi Kayseri 3. Ağır Ceza mahkemesindeki dosyaya da bugün itibarıyla girdi. Dilekçede Yargıtay'a ulaştı.

Annenin isyanı: Lanet olsun böyle adalete - VİDEO

Geçtiğimiz çarşamba günü yapılan karar duruşmasının ardından 2 gün mazeret iznini kullanan ve araya giren hafta sonu tatili nedeniyle 4 gün sonra bu sabah göreve yeniden başlayan mahkeme savcısı Mehmet Kalkan, Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili davada yaptığı mütaalada zanlı polis memuru Mevlüt Saldoğan için kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası istemişti.

Ancak, 3 Ağır ceza mahkeme heyeti Saldoğan için 'Yaralama ve ölüme sebebiyet sonucu ölüme yol açmak' iddiasıyla 10 yıl 10 hapis cezasına çarptırmıştı. Savcı Kalkan'ın davada yargılanan diğer 7 sanıkla ilgili bir itirazı bulunmadığı da belirlendi. Savcının itiraz dilekçesi bugün itibarıyla Yargıtay ile Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi Yazıişleri Müdürlüğüne ulaşıp, dosyaya konuldu. Yargıtay Başsavcılığı, savcı Mehmet Kalkan'ın gönderdiği itiraz dilekçesini hangi daireye sevk edeceğine karar verecek..

Anne Emel Korkmaz: Ali’nin canı bu kadar ucuz olmamalıydı - VİDEO

Ali İsmail Korkmaz'ın katledildiği geceye ait görüntüler 

Ali İsmail Korkmaz'ın görüntüleri

Aziz Yıldırım'dan Ali İsmail Korkmaz marşı

GÜRKAN KORKMAZ: BU DAVA KAPANMADI