Selahattin Demirtaş: Eş Genel Başkan Yardımcımız emniyette işkence gördü

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, gözaltına alınan Eş Gnel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs'ün gözaltında işkence gördüğünü iddia ederek, serbest bıraklılmasını istedi.

10 Eylül 2016 Cumartesi, 19:35
Abone Ol google-news

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, resmi Twitter hesabından, Anka'da gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs’ün işkence gördüğünü iddia ederek "Hukuk ve insan hakları ihlalleri her yerde açık, yaygın bir uygulamaya dönüştü" dedi.  Demirtaş şu ifadeleri kullandı:

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Sn. Alp Altınörs 3 gün önce hukuk dışı bir şekilde göz altına alındı ve Ankara emniyetinde işkence gördü maalesef. Kendisinin avukatlarla görüşmesi halen engelleniyor. Hukuk ve insan hakları ihlalleri her yerde açık, yaygın bir uygulamaya dönüştü. Uyduruk gerekçelerle göz altına alınan Eş Gnel Başkan Yardımcısı Sn. Alp Altınörs derhal serbest bırakılmalıdır.

'GÖZALTI GEREKÇESİ CENAZEYE KATILMAK'

TBMM’de geçtiğimiz gün gazetecilerle bir araya gelen Yüksekdağ, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs’ün gözaltına alınmasının gerekçesinin 10 Ekim katliamında hayatını kaybeden bir kişinin cenazesine katılmak olduğunu söylemişti.