Selahattin Demirtaş: Siyasi yasaklı konuma düşürülmem için uğraşan siyasiler var

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, siyasi yasaklı duruma düşmesi için bazı siyasilerin çaba içerisinde olduğunu açıkladı.

27 Mart 2018 Salı, 12:13
Abone Ol google-news

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Demirtaş ‘Bazı siyasiler bir an önce siyasi yasaklı konuma düşürülmem için bir hayli uğraşıyorlar’ ifadelerini kullandı.

Demirtaş’ın geçmiş dönemlere ait konuşmalarının yer aldığı bir videonun da paylaşıldığı açıklamada yargı ve AKP’ye dönük eleştireler yer aldı.

Demirtaş'ın Twitter hesabından paylaşılan tweetler şöyle:

Zamanında yaptığımız uyarıları dikkate almayanlar, şimdi konuşmalarımızdan dolayı beni 500 yıl hapis cezası ile yargılıyorlar. Bizi yargılamak yerine, önyargısız bir şekilde birazcık anlamaya çalışsaydınız ülke bu durumda olmazdı.

Şimdi de yargılandığım mahkemelerde, bazı siyasiler baskı yaparak bir an önce cezalandırılmam ve siyasi yasaklı konuma düşürülmem için bir hayli uğraşıyorlar diye haberler alıyorum. Bunu yapan siyasiler de, bu baskıya boyun eğecek yargı mensupları da emin olun ki, bir gün adil yargı önünde hesap verecekler. Biz her zamanki gibi hakikatleri söylemeye devam edeceğiz. Hepinize selam ve sevgilerimi iletiyorum.