'Seni başkan yaptırmayacağız'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tek cümlelik grup toplantısı yaptı.

17 Mart 2015 Salı, 12:55
Abone Ol google-news

Selahattin Demirtaş, HDP grup toplantısında, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan, HDP var oldukça HDP'liler bu topraklarda nefes aldığı müddetçe sen başkan olamayacaksın. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, seni başkan yaptırmayacağız. Seni başkan yaptırmayacağız. Seni başkan yaptırmayacağız" dedi.

Demirtaş'ın, "Seni başkan yaptırmayacağız" sözleri Twitter'de dünya listesine girdi.

Demirtaş'ın sözleri sosyal medyada tepeye çıktı

Davutoğlu'ndan Demirtaş'a başkanlık yanıtı

KİRLİ PAZARLIK YOK

AKP ile HDP'nin herhangi bir pazarlığının ve işbirliğinin olmadığını, olmayacağını belirten Demirtaş, "Biz bir pazarlık hareketi, pazarlık partisi değiliz. AKP ile aramızda kirli bir pazarlık olmadı, asla olmayacak. Kirli bir alışveriş, işbirliği asla olmadı, asla olmayacak" dedi.

 
Demirtaş, "Bu kürsüye bir cümle söylemek için çıktım. Tarihimizin belki de en kısa toplantısını yapacağız. Halklarımıza verdiğimiz demokrasi barış ve özgürlük ilkelerinden asla vazgeçmeyeceğimiz sözümüzü burada hatırlatmak, tekrarlamak istiyorum. Biz bir pazarlık hareketi, pazarlık partisi değiliz. AKP ile aramızda kirli bir pazarlık olmadı, asla olmayacak. Kirli bir alışveriş, işbirliği asla olmadı, asla olmayacak. Bugün grup toplantımızda konular çok fazla. Konuşacağımız çok şey var. Ama tek bir cümle ile ben bütün Türkiye'ye bütün bu sorunların çözümünün anahtarını hatırlatmak ve bunun sözünü vermek istiyorum" dedi.
 
"HDP VAR OLDUKÇA SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ. SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ. SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ"

Başkanlık sistemine parti olarak karşı olduklarını vurgulayan Demirtaş, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan, HDP var oldukça HDP'liler bu topraklarda nefes aldığı müddetçe sen başkan olamayacaksın. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, seni başkan yaptırmayacağız. Seni başkan yaptırmayacağız. Seni başkan yaptırmayacağız" diyerek sözlerini tekrarladı.

Demirtaş, partililerin alkışları eşliğinde kürsüden indi.


Demirtaş: Recep Tayyip Erdoğan seni başkan yaptırmayacağız..- VİDEO