Servis minibüsünü durdurup arkadaşını kurşunladı

Aksaray'da bir beton fabrikasında çalışan 30 yaşındaki Polat Şahin, henüz nedeni belirlenemeyen sebepten servis minibiüsündeki arkadaşı 39 yaşındaki Uğur Çayır'ı 7 kurşunla ağır yaraladı. Çayır hastaneye kaldırılırken, Şahin olay yerinden kaçtı.

28 Temmuz 2015 Salı, 12:22
Abone Ol google-news

 

 

Olay, bugün saat 08.00 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana geldi. Bir beton fabrikasına ait işçileri taşıyan Mustafa Sert, yönetimindeki 68 KY 898 plakalı minibüsle, işçileri kent merkezinden alıp, Gülağaç İlçesi'ndeki fabrikaya götürmek üzere yola çıktı.

Bu sırada işçilerden Polat Şahin, sürücünün başına tabanca dayayıp minibüsü durdurmasını istedi. Minibüste bulunan işçi arkadaşlarını indiren Şahin, Uğur Çayır'ı ise durdurup tabancayla ateş açtı. Vücuduna 7 mermi isabet eden ve ağır yaralanan Çayır, kanlar içinde kalırken sürücü Sert, Şahin'e müdahale etmek istedi.

Ancak Şahin, bu kez Sert'in üzerine ateş açtı. Kurşun Sert'in başını sıyırıp geçti. Çayır, arkadaşları tarafından çağrılan ambulansla Aksaray Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi. Saldırgan Şahin ise olay yerinden kaçtı. Polis, Şahin'in yakalanması için çalışma başlattı.