Siirt ve Diyarbakır'da operasyon

Siirt'te gerçekleştirilen operasyonda terör örgütü PKK mensubu bir terörist etkisiz hale getirildi. Örgüte yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 5 kişi gözaltına alındı. Elazığ'ın Arıcak ilçesi ile Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsalında da terör örgütü PKK mensuplarına yönelik hava destekli operasyon sürüyor.

Yayınlanma: 18.12.2011 - 20:39
Abone Ol google-news

Siirt Valisi Musa Çolak, yaptığı yazılı açıklamada, Siirt İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün mevcut istihbari bilgilerinin birleşmesi sonucu Siirt Merkez Pınarova köyü kırsalında dün gerçekleştirilen operasyonda, Suriye uyruklu olduğu değerlendirilen bir terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini belirtti.
Ayrıca terör örgütü mensuplarına yardım ve yataklık yaptığı değerlendirilen 5 şüphelinin Siirt Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gözaltına alındığını bildiren Çolak, şunları kaydetti:

''Örgüt mensubunun üzerinde ve terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği değerlendirilen şahısların ikamet ve eklentilerinde yapılan aramada 4 kalaşnikof piyade tüfeği, 2 el bombası, 1 büyük araç telsizi, 1 el telsizi, 1 hücum telsizi, 1 sırt çantası, 1 taşınabilir DVD oynatıcısı, 3 takım kıyafet, 1 el dürbünü ve bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.''

Hava destekli operasyon

 

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen 7. İmam Hatipler Kurultayı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Elazığ'ın Arıcak ilçesi ile Diyarbakır'ın Dicle ilçesi Kurşunlu köyü yakınlarında bulunan Görese Dağı'nda terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldığını belirterek, şu bilgiyi verdi:
''O bölgedeki örgüt yapılanmasına yönelik bir operasyon var. Tüm katmanlarımızla birlikte Kolordu Komutanlığı, Jandarma Bölge Komutanlığı, Emniyet Özel Hareket, Jandarma Özel Hareketle birlikte yukarıdan hava destekli de olmak üzere, karadan bir operasyon devam ediyor. Ama operasyonun içeriği ile ilgili bir şey söyleyecek noktada değiliz. İlerleyen saatlerde bilgiler netleşince sizinle detaylı olarak paylaşacağız.''
38


En Çok Okunan Haberler