Sıradışı bir aşk

Craig Davidson’un kitabından uyarlanan romantik dram, yapayalnız iki bireyin karşılaşmasını yetkin, özgün bir anlatımla irdeliyor.

09 Ekim 2015 Cuma, 10:44
Abone Ol google-news

İşsiz, meteliksiz Alain, çok az tanıdığı beş yaşındaki oğlu Sam ile Antibes’de yaşayan kız kardeşi Anna’nın yanına sığınır. Bir gece kulübünde koruma olarak çalışmaya başlar. Hem kendisi hem de başkaları için tehlikeli, çocuğunu yetiştirmekten aciz olan Alain sokak dövüşlerinden para kazanmaya çalışır. Kentin su parkında katil balina eğitmenliği yapan güzel, çekici Stéphanie’yle tanışır.

Su parkındaki gösteri sırasında Stéphanie kaza sonucu bacaklarını yitirir. Bu trajedi Stéphanie’yle Alain’i birbirlerine yaklaştırır. Fiziksel ve psikolojik açıdan ağır bir çöküntüye uğrayan genç kadın avuntuyu Alain’de bulur. Alain’de ilk kez yaşamında aşkı keşfeder, oğluyla da gerçek bir baba–oğul ilişkisi kurmayı başarır.

Toplumda yer edinememiş anti kahramanların öykülerini anlatan ve ilk kez melodram türünü deneyen yaratıcı yönetmen Jacques Audiard, duygu sömürüsü yapmadan, göz yaşartıcı öğelerden uzak durarak iki bireyin yollarının kesişmesini yalın, başarılı bir anlatımla aktarıyor.

Rust and Bone (Pas ve Kemik) Yönetmen: Jacques Audiard Oyuncular: Marion Cotillard, Matthias Schoenaerts, Armand Verdure, Corinne Masiero, Céline Sallette, Mourad Frareme / 2012, 117 dakika, BirFilm.

Format: Dvd.