Son dakika... 104 emekli amiralin bildirisine soruşturma

Son dakika gelişmesi... Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘104 amiralden Montrö bildirisi’ başlığı altında yayınlanan bildiriyle ilgili re’sen soruşturma başlattı.

Yayınlanma: 04.04.2021 - 10:34
Son dakika... 104 emekli amiralin bildirisine soruşturma
Abone Ol google-news

Emekli 104 amiral, Meclis Başkanı Şentop'un Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin de Cumhurbaşkanı imzası ile feshedilebileceği yönündeki ifadeleri Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Sarı'nın "takke ve cübbe giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin ortak bildiri yayımladı.

“LOZAN’I TAMAMLAYAN BÜYÜK DİPLOMASİ ZAFERİ”

Bildiride, "Montrö; sadece Türk Boğazlarından geçişi düzenleyen bir sözleşme değil, Türkiye'ye İstanbul, Çanakkale, Marmara Denizi ve Boğazlardaki tam egemenlik haklarını geri kazandıran, Lozan Barış Antlaşmasını tamamlayan büyük bir diplomasi zaferidir" denildi.

ANKARA BAŞSAVCILIĞI’NDAN JET HIZIYLA GELEN SORUŞTURMA

Emekli amirallerin bildirisinin ortaya çıkmasından kısa süre sonra hükümet ve AKP kanadından tepki gelirken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bu sabah "bazı internet siteleri ve sosyal medya mecralarında paylaşılan ve ‘103 amiralden Montrö bildirisi’ başlığı altında yayınlandığı belirtilen açıklamayı hazırlayanlar ile varsa irtibatlı oldukları kişilerin tespiti ve yasal gereğinin takdir ve ifası amacıyla re’sen soruşturma başlatılmıştır" açıklaması yaptı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler