Soylu: Emine Bulut cinayetten önce emniyete başvurmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kırıkkale'de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut'un cinayetten önce emniyete başvuruda bulunmadığını söyledi.

27 Ağustos 2019 Salı, 10:08
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te yayınlanan "Türkiye'nin Nabzı" programına telefonla bağlanarak kadın cinayetlerine ilişkin soruları yanıtladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski eşi F.V., tarafından öldürülen Emine Bulut'un cinayetten önce polisten herhangi bir koruma talebinde bulunmadığını ifade etti. Kırıkkale'de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut'un, cinayetten önce eminyete bir başvuruda bulunup bulunmadığına ve koruma talep edip etmediğine yönelik soruya Soylu, "Yok. Böyle bir başvurusu yok. İfadede biz tetkik ettik, gidyorlar, daha sonra kızının ifadesinde de var aile orada net bir şikayette bulunmadan çıkıyor. İfadeyi okudum, ifade öyle tabi. O da babasının, kız annesne 'Eğer biz söylersek babamı eşinden ayırabilirler' diye bir endşeyi dile getirince, net bir şikayette bulunmadan çıkıyorlar." cevabını verdi.

KADES UYGULAMASINI HATIRLLATTI

Kadın Destek Uygulaması "KADES" hakkında da açıklamalarda bulunan Soylu, uygulama sayesinde bir butona basarak güvenlik güçlerine bilgi verilebileceğini hatırlattı.

EMİNE BULUT'UN CİNAYET ZANLISI BOLU'YA NAKLEDİLDİ

Öte yandan Emine Bulut'u öldüren F.V, tutuklu bulunduğu Kırıkkale Hacılar F Tipi Cezaevinden alınarak, Bolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumuna nakledildi.

F.V. (43), 18 Ağustos Pazar günü Menderes Caddesi'ndeki bir lokantada eski eşi Emine Bulut'u 10 yaşındaki kız çocuğunun gözü önünde boğazından bıçaklamıştı. Emine Bulut, hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamış, kaçan F.V. ise Bahşılı ilçesi girişinde polis ekiplerince yakalanmıştı.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığının, cinayet zanlısı F.V. hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırladığı iddianame Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti.