Sümeyye Bayraktar konuştu: Kendisine muhalefet eden herkesi hapse attı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, ABD'de yaptığı konuşmada Fethullah Gülen cemaat yapılanmasının, kendisine muhalefet etme cesareti gösteren herkesi hapse attığını söyledi.

27 Aralık 2016 Salı, 13:53
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Chicago'daki MAS-ICNA Kongresinde konuştu. Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM'in Genel Başkan Yardımcısı olan Bayraktar konuşmasında, "Türkiye tüm dünyaya sekülerizm, demokrasi ve İslam'ın yan yana yaşayabileceğini gösterdi" dedi.

Fethullah Gülen cemaatine de değinen Bayraktar, örgütün kendisine muhalefet etme cesareti gösteren herkesi hapse attığını, tüm bunların askeri emir komuta benzeri sistem içinde işlediğini söyledi.

Fetullah Gülen'in ABD'de kaldığını hatırlatan Sümeyye Bayraktar, "Bu ülkedeki Müslüman toplumu da tehdit altında. Bir şeyi vurgulamama izin verin: FETÖ aslında DEAŞ'tan daha tehlikeli. Umutsuz, eğitimsiz kişileri militan haline getirmek daha kolaydır çünkü kaybedecek bir şeyleri yoktur ve birileri cennet vaadiyle gelince buna kanabilirler. Ancak FETÖ, iyi eğitimli doktor, mühendis, general, bilim adamı ve benzeri kişilerin kalp ve kafalarını ele geçiriyor. Ve bu üyeler takiye yapıyorlar her türlü şekle giriyorlar" ifadelerini kullandı.