"Sürecin sonuna geldik"

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Türkiye'nin aday olduğu 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda adaylık sürecinin sonuna geldiklerini, önümüzdeki günlerde Türk futbolunun geleceği adına önemli heyecanları hep beraber yaşayacaklarını söyledi.

20 Mayıs 2010 Perşembe, 08:19
Abone Ol google-news

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut  Özgener, (A) Ulusal Takımı'nın ABD'de yapacağı ilk hazırlık maçını izledikten sonra, UEFA'nın EURO 2016'yı düzenleyecek ülkeyi açıklayacağı toplantı için Cenevre'ye geçeceğini belirterek, ''ABD'den, ilk maçı seyrettikten sonra 25'i akşamı ayrılıyorum. 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığı sürecinin sonuna geldik. Onun için Cenevre'ye geçiyorum. Önümüzdeki günlerde futbolumuzun geleceği adına önemli heyecanları hep beraber yaşayacağız'' dedi.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığı sürecinde çok yoğun çalıştıklarını ve çok iyi bir proje hazırladıklarını vurgulayan Özgener, ''Hazırladığımız projenin UEFA tarafından çok beğenilmesi bizleri çok mutlu etti. Bunun bizim hakkımız olduğuna inanıyorum. 3. defa üst üst adayız. Bu bile Türkiye'nin bu turnuvayı ne kadar çok istediğini gösteriyor. Devletimizin en üst kademesinden başlayarak, inanılmaz büyük bir destek görüyoruz. Bunun için de çok mutlu ve gururluyuz. Bu da bizim şansımızı güçlendiriyor. İnşallah 28 Mayıs'da Türkiye bu turnuvayı yapmaya hak kazanır'' diye konuştu.

 

"Gittiğimiz ülkelerde proje büyük takdir gördü"

Mahmut Özgener, adaylık sürecinde ziyaret ettikleri ülkelerde, hazırladıkları projenin büyük takdir gördüğünü ifade etti.

Diğer adaylar Fransa ve İtalya için ''Çok önemli, saygı duyduğumuz iki futbol ülkesi rakibimiz'' diyen Özgener, ''Biz de çok önemli bir futbol ülkesiyiz ve iyi bir proje hazırladık. Gezdiğimiz her yerde Türkiye'nin hazırladığı projenin güzelliği, projenin eksiksiz olması büyük takdir gördü. En iyi projeyi yapmak bu organizasyonu yapmaya hak kazanmak anlanıma gelmiyor, ama bunun bir avantaj yaratacağına inanıyorum'' şeklinde konuştu.

Mahmut Özgener, turnuvayı düzenlemeyi rakiplerinden daha çok istediklerini dile getirerek, ''Rakiplerimiz bu turnuvayı düzenlemeyi istiyor, ama biz daha çok istiyoruz. Geçmiş iki adaylıktan çok daha fazla uğraştık ve çalıştık. Çok büyük destek gördük. Artık bundan sonraki karar UEFA İcra Kurulu üyelerinin'' diyerek sözlerini tamamladı.