Taner Yıldız: Amacım şehit olmak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dolardaki dalgalanmalardan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Öte yandan Taner Yıldız, bazı polislerin HDP'ye oy verdiği iddiasıyla ilgili, "Oy vermişse, elinde beraber çalıştığı arkadaşının, şehit olan askerin kanı vardır" dedi.

19 Ağustos 2015 Çarşamba, 11:32
Abone Ol google-news

<video:348129>

 

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Yıldız, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Taner Yıldız, bir gazetecinin sorusu üzerine, amacının şehit olmak olduğunu belirtti. Yıldız, oğlunun bedelli askerlik yaptığı iddialarının da iftira olduğunu söyledi.

AMACIM ŞEHİT OLMAKTIR

Yıldız şunları söyledi; "Benim amacım, Allah nasip ederse şehit olmaktır. Bunu açıkca söylüyorum. Dinim, milletim, vatanım için.. Bunu sorulduğu için söylüyorum.

BEDELLİ ASKERLİK KONUSU

Oğlumun bedelli askerlik yaptığı ile ilgili konu tamamen bir iftira. Kaldı ki yapsa onu söylerim. Ben şeffaflıktan yana birisiyim."

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Diplomasi Muhabirleri Derneği ile sohbet toplantısına katıldı. Toplantı devam ederken gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Yıldız, bazı polislerin HDP'ye oy verdiği iddialarına ilişkin bir soru üzerine, "HDP'ye sırf paralel gerekçesiyle oy vermişse elinde beraber çalıştığı arkadaşının, şehit olan askerin kanı vardır. Eğer lojmandan yüzde 62 HDP'ye oy çıkmışsa bu demokrasi değildir. Terörün olmaması için devlet her türlü müzakereyi yapar. Bu müzakereyi suç unsuru gibi göstermek yanlıştır. Ben bunu demokratik bir tercih olarak görmüyorum" diye konuştu.

 "POLİSLERİN HDP'YE OY VERMESİ DEMOKRATİK DEĞİLDİR"

"Bir bahçede 93 el bombası ihbarı aldık diye gidildiğinde savcı ‘ya yoksa’ diyebiliyorsa bu yapıyı iyi görmek lazım. Savcı ‘Ya yoksa neden vatandaşı rahatsız edeceğiz’ diyor. Paralel yapının herhangi bir partiyi tercih etmesi son derece tabi ve normaldir ama bugün HDP’ye yalnız bu gerekçeyle oy veren emniyet ve yargı içinde oy veren birinin vebali sadece oy vermek değil.

'HDP’YE PARALEL YAPI NEDENİYLE OY VEREN…'

HDP’ye sırf paralel yapı nedeniyle oy veren emniyet ve yargı mensuplarının eline kan bulaşmıştır. Bir polis lojmanından polisleri şehit eden PKK ’ya yüzde 62 oy çıkıyorsa bu demokrasi değil arkadaşlar. Bir emniyet mensubunun HDP’ye oy vermesi demokrasi değildir. Terörün olmaması adına devlet her tür müzakereyi yapar. Silahların gömülmesi ile alakalı konuda devlet müzakeresini yapar. Bu müzakereyi bir suç unsuru gibi göstermek doğru bir yaklaşım değil.

‘DEMOKRATİK TERCİH OLARAK GÖRMÜYORUM’

Çatışmada hemen yanı başındakinin şehit olduğu bir ortamda HDP’ye oy veren emniyet mensubundan bahsediyorum ben bunu demokratik bir oy tercini olarak görmüyorum.

‘TAKİYE YAPAN EN ÖNEMLİ PARTİ HDP’DİR’

CHP PKK’ya evet diyor mu? Hayır. MHP diyor mu? Hayır. 7 Haziran’da çifte muhasebe yapan ve takiye yapan en önemli parti HDP’dir. Bir yandan şirinlik yaparak bir şeyler anlatmaya çalışmışlardır. Bu yalnızca parti seçimiyle alakalı bir durum değildir. Biz kimsenin hür ve özgür iradesine bir cümle kullanmayız ama terörün mazur görülmesi için tevazu içinde davranmayız."