TBMM’de Netflix’e örtülü erişim engeli!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Niçin Youtube, Twitter, Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz” açıklamasının ardından TBMM çalışanları kampüs içinde Netflix engellemesiyle karşılaştı. TBMM’nin internet sağlayıcılarından Netflix’e ulaşmaya çalışanlar, “Bu siteye ulaşılamıyor” yazısı ile siteye giremedi.

02 Temmuz 2020 Perşembe, 12:43
TBMM’de Netflix’e örtülü erişim engeli!
Abone Ol google-news

Uzun süre önce sosyal ağların hukuki altyapısını yeniden düzenleme hazırlığı olan AKP’nin bu düzenlemeyi yeniden gündemine aldığı tartışılırken, TBMM çalışanları bugün bir engelle karşılaştı. TBMM’nin internet sağlayıcılarından Netflix’e ulaşmaya çalışanlar, “Bu siteye ulaşılamıyor. www.netflix.com ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü” yazısı ile siteye giremediler. 

Bilgi İletişim Başkanlığı’ndan yetkililer, çalışma siteleri hariç tüm sitelere engel konulduğunu aktarırken; YouTube, Twitter, Instagram gibi sosyal medyalara ise ulaşılabiliyor.

TBMM yetkilileri ise internet yavaşlamasına neden olduğu için içerik üretmeyen sitelere yönelik geçtiğimiz pazartesi gününden itibaren engellemenin uygulandığını bildirdi. Yetkililer, engellemenin sosyal medya tartışmalarından önce yaşama geçirildiğini de ileri sürdü .