TEM'i kapatan zincirleme kaza

TEM Otoyolu Pendik mevkiinde 4 aracın karıştığı zincirleme kaza nedeniyle yol Edirne istikametine yaklaşık yarım saat kapalı kaldı.

09 Temmuz 2015 Perşembe, 13:09
Abone Ol google-news

<video:317985>

Kaza saat 10.30 sıralarından TEM Otoyolu Edirne istikameti Pendik mevkiinde meydana geldi.

Edinilen bilgeye göre Ahmet Civelek yanına kızkardeşi, eniştesi ve 2 yeğenini alarak Bursa'dan İstanbul'a doğru yola çıktı. Yeğenine okul bakacak olan Civelek aracındaki arıza nedeniyle TEM Otoyolu Kurtköy mevkiinde aniden durdu. Bunun üzerine arkadan gelen otomobil, kamyon ve kamyonetin karıştığı zincirleme kaza meydana geldi.

AİLE ŞOK YAŞADI

Kazada kamyonet sürücüsü yaralanırken diğer araçlarda bulunanlar kazayı yara almadan atlattı. Kazaya neden olan ve Bursa'dan gelen aracın içindeki aile uzun süre kazanın şokunu atlatamadı. Araçta bulanan anne Özlem Kaykal “Aniden araç kitlendi. Arkadan çarptılar .Bursa'dan geliyoruz , kızım Ecem'e okul bakacaktık. Kazayı ucuz atlattık“ diye konuştu.

TRAFİK YOĞUNLUĞU YAŞANDI

Kaza nedeniyle TEM Otoyolunda uzun araç kuyruğu  yaşandı. Kazaya karışan araçlar kaldırılmasının ardından itfaiye ekipleri yola dökülen yakıtı temizledi. Yaklaşık yarım saat kapalı kalan TEM otoyolu daha sonra tekrar trafiğe açıldı.