Terim: Buluşmalar yol haritamız olacak

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in futbolun paydaşlarıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduğu ve projelerini paylaştığı Futbol Buluşmaları'nın üçüncüsü Edirne'de başladı.

15 Nisan 2015 Çarşamba, 15:46
Abone Ol google-news

Fatih Terim, kentteki bir otelde düzenlenen toplantı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, spor kulübü başkanları, yöneticileri, teknik heyetler, alt yapı sorumluları, milli eğitim yetkilileri ve spor akademisyenleriyle futbol adına her şeyi konuştuklarını söyledi.

Terim, "Buluşmaların sonucunda ortaya çıkacak olan başlıklar bize Türk futbolundaki yolumuzu gösterecek ve belki de yol haritamız olacak" dedi.

Toplantılarda katılımcıları daha çok dinlediğini belirten Terim, "Gerek teknik, gerek idari ve gerek ekonomik olarak sıkıntıları olanları, olmayanları arkadaşlarımızın fikirlerini dinliyorum. Herkes rahat rahat sınırsız kendini ifade ediyor. Zaman zaman ben de yaptıklarımızı, yapacaklarımızı, planlarımızı ve programlarımızı karşılıklı paylaşıyoruz" diye konuştu.

Buluşmaların yararlı bir sonuç verdiğini anlatan Terim, şunları kaydetti:

"Yüz yüze temas ile arkadaşlarımızın yanına gelmek daha da güzel bir ortam yaratıyor. O yüzden çok memnunum. Buluşmaların sonucunda ortaya çıkacak olan başlıklar bize Türk futbolundaki yolumuzu gösterecek ve belki de yol haritamız olacak. Burada, duymadığımız çok bilinmeyen şey var. Belki tahmin ettiğimiz ama farkında olmadığımız şeyler var. Böyle baktığımızda her arkadaşımızın kendini ifade etme durumu doğru bir şekil gibi görünüyor. Bende çok mutlu oluyorum. Türk futboluna hizmet eden insanlarla beraber oluyorum. Böyle batığımızda sonuç olarak binlerce insanla görüşmüş olacağım. Daha doğrusu futbolla ilgilenen teknik, idari birçok uzman ve yönetimdeki arkadaşımızla görüşmüş olacağım."

-"Burayı ayrı bir bölüm olarak görüyorum"

Buluşmaların deşifre edildiğinde ortaya bir fikir sunacağını belirten Terim, Türkiye Futbol Federasyonu'nun sonuçtan yararlanacağını kaydetti.

Trakya'da bulunmaktan mutluluk duyduğunu aktaran Terim, "Burası genel olarak ilgilenilmesi gereken bir yer. Gereken alakayı da federasyon olarak göstereceğiz" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ve derneğin başkan yardımcısı Arif Meriç, Terim'e Türk Bayrağı figürlü badem ezmesi ve çiçek takdim etti.

Toplantıya, Trakya bölgesindeki çok sayıda spor adamı katıldı.