Terörle mücadele sürüyor

Tunceli'de teröristlere yönelik başlatılan operasyon kapsamında, dün 4 teröristin etkisiz hale getirildiği bölgede silah ve mühimmatın da ele geçirildiği bildirildi.

27 Mayıs 2010 Perşembe, 07:29
Abone Ol google-news

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, teröristlerle birlikte, 4 Kaleşnikof piyade tüfeği 19 şarjör ve mühimmatıyla birlikte ele geçerildi.

Bölgede ayrıca, 10 el bombası, 2 el telsizi, 1 fotoğraf makinesi, 1 dizüstü bilgisayar, 1 güneş paneli, çok sayıda örgütsel doküman, muhtelif gıda ve yaşam malzemesinin de ele geçirildiği kaydedildi.


Hakkari

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi dağlık arazi kesiminde, önceki gün güvenlik güçlerince yapılan faaliyet esnasında bir terörist cesedi bulundu. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, terörist cesedi ile birlikte 1 Kaleşnikof piyade tüfeği, 4 şarjör, 72 mermi, 2 el bombası, örgütsel doküman ile muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Bu arada, önceki gün Şırnak'ın Uludere ilçesi dağlık arazi kesiminde 2 el yapımı mayın, dün de 1 adet antipersonel mayın bulundu.