TFF resmen açıkladı: Lucescu dönemi bitti

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun sözleşmesinin bugün feshedilmesi bekleniyor.

11 Şubat 2019 Pazartesi, 14:56
Abone Ol google-news

Türkiye'de Lucescu dönemi bitti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 73 yaşındaki Rumen teknik adamla sözleşmeyi feshetti. 4 Ağustos 2017'de göreve başlayan Lucescu, 2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde milli takımı Dünya Kupası'na taşımayı başaramamış ve oyuncu tercihleriyle tartışma konusu olmuştu. Yıllık 2,5 milyon Euro kazanan ve haziran ayında sözleşmesi bitecek olan Rumen teknik adam, 4 aylık maaşını alacak.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile bugün yapmış olduğu toplantının ardından Rumen teknik adamın sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda kendisiyle anlaşma sağladı.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım'da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu'ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

Toplantının ardından bir açıklama yapan Rumen teknik adam, şunları söyledi: "Türkiye A Milli Takımı'nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. Geldiğimiz süreçte, yaklaşmakta olan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık."

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine görev sürem boyunca bana inandıkları ve destekledikleri, ekibime de çalışmalarımda bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Türkiye'nin kalbimde daima özel bir yeri olacak."