THY'de kış tarifesi başlıyor

Türk Hava Yolları, 25 Ekim pazar gününden itibaren 2009-2010 kış tarifesini uygulamaya başlayacağını bildirdi. THY, kış tarifesinde yeni uçuş noktalarına seferlere başlarken, bazı uçuş noktalarındaki sefer sayılarını artıyor.

19 Ekim 2009 Pazartesi, 08:21
Abone Ol google-news

Türk Hava Yolları'ndan (THY) yapılan açıklamaya göre, 25 Ekim'den itibaren kış tarifesini uygulamaya koyacak.

2009-2010 Kış tarifesinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı çıkışlı dış hat seferler de yer alıyor. Londra, Moskova, Amsterdam, Köln, Berlin, Stuttgart ve Hannover şehirlerine tarifeli seferler düzenleyecek olan THY, ayrıca iç hatlarda bu kış Ankara, İzmir ve Antalya seferlerine ek olarak günde 2 sefer olmak üzere Sabiha Gökçen-Adana seferleri gerçekleştirecek. Antalya'dan yapılan Moskova seferlerine ilave olarak 2009 kış tarife döneminde, Paris, Dusseldorf ve Stokholm noktalarına da tarifeli seferler düzenlenecek.

Antalya'dan Moskova'ya haftada 3, Paris ve Dusseldorf'a haftada 2, Stokholm'e ise haftada 1 sefer olarak tarifeli seferler yapılacak. 2009 Yaz dönemi içerisinde haftada 3 gün olarak icra edilen İstanbul-Göteborg seferleri 2009 kış döneminde haftada 4 sefer olarak gerçekleştirilecek.

4 Boeing-777 uçak New York, Tokyo ve Hong-Kong seferlerinde kullanılacak

THY, 2009 yılında uzun menzil filosundaki büyümeye paralel olarak, Şikago, Seul, Singapur, Cakarta, Johannesburg, Cape Town ve Lagos seferlerinde 2009 yaz tarife dönemi için yapılan sefer sayısındaki artışların, 2009 kış tarife döneminde de devam etmesi planlanıyor. THY, filosundaki 3 adet Boeing-777 uçağına ilave olarak Ekim ayında gelen 1 adet uçak ile toplam 4 adete ulaşan Boeing-777 uçaklarının, kış tarifesi boyunca düzenli olarak İstanbul'dan yapılan New York, Tokyo ve Hong Kong seferlerinde de kullanılacak.

İstanbul- Isparta seferleri 28 Ekim'de başlıyor

AnadoluJet tarafından icra edilen seferlere ilave olarak THY'nin ana markası ile de Ankara-İzmir seferleri icra edilecek. Yine, 2009 yaz tarife döneminde başlanan Eskişehir-Brüksel seferlerinin de kış tarife döneminde haftada 2 gün olarak devam etmesi planlanıyor. 2009-2010 Kış tarifesinde iç hatlarda, 28 Ekim itibariyle İstanbul-Isparta seferleri başlayacak. İstanbul-Isparta karşılıklı seferleri haftada 3 gün olarak icra edilecek.