Titanfall 2’den Playstation 4 kullanıcılarını üzen haber

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu Playstation 4 Pro kullanıcılarını üzecek bir haber geldi. Bazı oyunlarda doğal 4K desteği açıklanan konsolda doğrudan 4K çözünürlükte çalışacak oyunlar arasında Titanfall 2 bulunmuyor.

28 Ekim 2016 Cuma, 10:53
Abone Ol google-news

Japon teknoloji devinin 2016 yılında slim kasasını ve konsol oyunculuğu tarihinde ilk olarak daha yüksek bir versiyonunu çıkardığı konsolu Playstation 4’e yüksek bütçeli oyunlar gelmeye devam ediyor. EA tarafından yayıncılığı yapılan ve Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Titanfall serisi ilk oyunuyla büyük bir ilgi toplamıştı. İlk oyun hızlı dinamikleri ve sunduğu dinamik ile büyük beğeni kazansa da kullanıcılar bir sonra oyunu oynamayı bırakmışlardı. Serinin 2. oyununda durumun ne olacağı belirsiz iken yapımcılardan açıklamalar gelmeye devem ediyor.


Titanfall 2’nin yapımcısı Drew McCoy, yaptığı açıklamada oyunlarının Playstation 4 Pro’yu çıkışıyla beraber destekleyeceğini ve desteğin disk üzerinden de geleceğini söyledi. Yani oyunu satın alan PS4 Pro kullanıcılarının tamamı diski takar takmaz güçlendirilmiş konsollarının nimetlerinden faydalanan bir oyunla karşılaşacak.
‘Playstation 4 Pro için Doğal 4K Destekleyen AAA Oyun Gelirse Çok Şaşırırım’
Dre McCoy, Stevivor’a verdiği mülakatta ayrıca ilginç açıklamalarda da bulundu. Klasik PS4’e göre iki kat daha güçlü olan PS4 Pro sahip olduğu bu gücüyle 4K arayüz ve video gibi desteklerin dışında 4K oyun desteği de sunacak. Ancak bu destek oyunlarda farklı şekilde çalışacak. Geliştiricilerin aldığı karara göre çalışacak oyunlar gerekirse 4K, 2K ya da 1080P çalışacak. Sony tarafından geliştirilen ve piyasanın en iyisi olarak gösterilen çözünürlük yükseltme teknolojileri ile 4K’ya çıkarılacak olan görüntüler son hali ile oyunseverlere sunulacak. Oyunların sunduğu grafik seviyesi ile ters orantılı olacak gibi görünen çözünürlük seçeneklerinin dışında FPS konusunda da değişimler olabilecek. Şu an tüm oyunlar 30 FPS’de sabit olarak çalışabilirken PS4 Pro kullanıcıları bazı oyunları 60 FPS’de de oynayabilecek. Bu ayarlamaların hepsini ise oyun geliştiriciler yapacak. Kullanıcılar oyunun ayarların çözünürlük ve FPS ayarlarını değiştiremeyecek.
Titfanfall 2’nin yapımcısı ayrıca “Titanfall 2’s not native 4K and I would be surprised if anyone saw native 4K with AAA level games any time soon.” sözleriyle yakın zamanda doğal 4K destekli bir AAA oyun gelirse çok şaşıracağını belirtti. Yakın zamanda kelimesi aslında konsol oyuncuları için tanıdık gelebilecek bir kelime. Konsollarda donanımlar sabit olduğu için geliştiriciler donanım konusunda uzmanlaştık ve derinlere indikçe daha rahat geliştirme yapabiliyor, konsolun tüm gücünü kullanabiliyorlar. Genellikle konsolun çıkışının 2. yılında gerçekleşmeye başlayan bu durum PS4 önceden de bilinen bir model olduğu için daha kısa sürebilir. Yapımcı Drew McCoy’un yaptığı açıklamadan da doğal 4K desteği sunan AAA oyunların gelebilmesi için zaman gerektiği sonucunu çıkartabiliriz.

Android Pay artık Her Yerde Kullanılabilecek