Trabzon bıraktığı yerden

Trabzonspor geçen yıl kaldığı yerden devam edecek gibi.

16 Ağustos 2019 Cuma, 04:00
Abone Ol google-news

HASAN AL

Ünal Karaman, kadroda sürprize yer vermedi. Sadece Rodellega'nın yerine Şörloth'u oynattı. İskelet kadroyu aynen korudu. Bu da sezon başı olmasına ve bir çok yeni oyuncu alınmasına rağmen uyum sorunu yaşatmadı. 

İlk maçtaki 2-2'lik skor avantajının verdiği rahatlıkla iyi bekleme yaptı. Savunma güvenliğini elden bırakmadı. Kazandığı toplarla da çok etkili hızlı hucüm gerçekleştirdi.

Bordo Mavililerin hücum hattı gerçekten çok kaliteli. Gol atamayacağı savunma yok.
Kanatta Nwakaeme ve Abdülkadir Ömür gibi topu saklamasını ve takımını ileri çıkarmasını bilen iki top cambazı var.

Santrofor da Şarloth, Prag'da son 20 dakikada verdiği olumlu mesajı bu maçta da sürdürdü. Bu sezona damga vuracak oyunculardan biri olduğunu gösterdi. Rodellega'dan doğan boşluğu fazlasıyla doldurdu... Golde de Şarloth-Sosa işbirliği mükemmeldi.
Ekuban'da geçen sezon üzerine katan oyunculardan. Şarloth'la birlikte verimi artacak.
Ancak Sosa ve Abdülkadir Parmak için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Trabzonspor bu alanda sıkıntı yaşayacak. Onazi'nin geri dönüşü ne kadar zaman alır, Obi Mikel'in katkısı ne olur bilemem...
Yine aynı şekilde savunmanın merkezi de istenen düzeyde değil. Hüseyin ve Hosseini ikilisi zaman zaman hata yapıyor.


Bakalım Campi ve Fernandes'in bu bölgeye katkısı ne olacak?
Sparta Prag, skor dezavantajına rağmen oyun disiplinden kopmadı. Kontrollü oyunu elden bırakmadı. Yakaladığı fırsatları değerlendirerek sonuca gitmeye çalıştı. Maçın hiç bir bölümünde ilk maçtaki tempoyu bulamadı. Âdeta Trabzonspor'un gücünü kabul eden bir oyun anlayışı sergiledi... Maçı başladığı tempoda bitirdi...
Prag ise tüm riskleri son ana bırakmıştı işe yaramadı.