Turkcell'den, Twitter'da 'Ensar' tepkilerine sansür başvurusu

45 çocuğa tecavüz skandalıyla gündeme gelen Ensar Vakfı’nın düzenlediği etkinliğin sponsorluğunu yapan Turkcell, Twitter’da tepki gösterip hattını kapatan kullanıcıları hedef aldı.

07 Nisan 2016 Perşembe, 12:42
Abone Ol google-news

Karaman'daki Ensar Vakfı ve KAİMDER evlerindeki çocukların tecavüze uğraması skandalının ardından, Ensar Vakfı'nın düzenlediği etkinliğe sponsor olması nedeniyle tepkilerin odağı olan Turkcell, Twitter'daki tepki tweetlerinin toplandığı etiketlere ve kendisine tepki gösteren hesaplara 'erişimin engellenmesini' istedi.

Turkcell'de eksen kayması: Özgür Kız'dan Ensar Vakfı'na

İstanbul Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği'ne dava açan Turkcell, "Toplum nezdinde onur şeref ve saygınlığını zedeleyici, müvekkillerini küçük düşürücü, gerçeğe aykırı bilgi vererek toplum nezdinde hedef gösterilmesi nedeniyle ağır hakaretler içeren ifadeler kullanıldığını" belirtti ve söz konusu paylaşımları yapan hesaplara erişim engeli talebinde bulundu.

Ensar Vakfı ve KAİMDER evlerinde, erkek çocuklarına tecavüz skandalı yaşandığı ortaya çıkmış, Ensar Vakfı'nın Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte düzenlediği Türkiye Değer Ödülleri'nin sponsoru olan Turkcell tepkilerin odağı olmuştu.

Turkcell'den açıklama: Sponsorluğa devam