Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanlığı’na gelen isim belli oldu

Bugün gerçekleştirilen TİM 25. Olağan Genel Kurul'unda İsmal Gülle TİM'in yeni başkanı oldu. Gülle, başkanlık için Oğuz Satıcı ve Tahsin Öztıryaki ile yarıştı. TİM Başkanlığı'na 149 oyla İsmail Gülle seçildi.

30 Haziran 2018 Cumartesi, 17:32
Abone Ol google-news

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) bugün yapılan seçiminde yeni başkan İsmail Gülle oldu.
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), bugünkü 25’inci Olağan Genel Kurul’unda yeni başkanını seçti. Başkanlık için İsmail Gülle, Oğuz Satıcı ve Tahsin Öztiryaki yarıştığı seçimde en fazla oyu alan İsmail Gülle, ihracatçıların yeni başkanı oldu. Gülle 149, Tahsin Öztiryaki 140 ve Oğuz Satıcı 109 oy aldı.

İsmail Gülle Kimdir?

1960 yılında Sivas’ta doğan İsmail Gülle, ilk ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü’nde ihtisas programını tamamlayan Gülle, halen pamuk ipliği üretimi, örme kumaş imalatı, boya tekstil terbiyesi yapan ve kendi enerjisini kendisi üreten entegre bir şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapıyor. 2003-2018 yılları arasında İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren Gülle, aynı zamanda, Sivas İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmekle birlikte, İSO ve İTO Üyesi’dir. İngilizce bilmektedir. Gülle, evli ve iki çocuk babasıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gülle'yi kutladı 

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanlığı'na seçilen İsmail Gülle'ye tebrik telgrafı gönderdi. Erdoğan, telgrafında, Gülle'ye başarı dileğinde bulundu.