"Türkiye tuvalette liste başı"

Seyahat üzerine bilgiler veren internet sitesi ''VirtualTourist.com'', dünyanın en iyi tuvaletlerini seçti. Listeye göre dünyadaki en iyi 10 tuvaletten biri Türkiye'de.

Yayınlanma: 16.09.2011 - 13:14
Abone Ol google-news

Site, Türkiye'deki Efes Antik Kenti'nde bulunan ''Skolastika Hamamı''nı listenin altıncı sırasına yerleştirdi.

Efes'teki Skolastika Hamamı'nın antik zaman insanlarının gündelik yaşamlarına dair ipuçları verdiğini belirten internet sitesi, günümüzde Efes'i ziyaret eden turistlerin artık kullanımda olmayan ''antik'' tuvaletlerin üzerinde oturmasının ise oldukça sıra dışı bir görüntü oluşturduğunu kaydetti.

VirtualTourist.com'un listesinin ilk sırasında, ABD'nin New York kentindeki Bryant Park'ta bulunan ve ziyaretçilerine klasik müzik, taze çiçekler ve refakatçi hizmeti sunan umumi tuvalet yer alıyor.

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Covent Garden'da bulunan ve temizlikleriyle öne çıkan umumi tuvaletler listenin ikinci sırasına yerleşirken, ABD'nin California eyaletindeki San Luis Obispo'nun en sıra dışı otellerinden Madonna Inn'in tuvaleti şelale şeklindeki klozetleriyle üçüncü sırada yer alıyor.

Listedeki diğer tuvaletler ve özellikleriyse şöyle:

"4. sırada İngiltere'deki Thornbury Kalesi'nin ''gizlenmiş'' tuvaleti, 5. sırada Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan Place de la Madeleine'nin Art Nouveau tarzında inşa edilmiş umumi tuvaletleri, 7. sırada ABD'nin Kansas eyaletinde her yıl bir festivale de ev sahipliği yapan Elk Falls tuvaletleri, 8. sırada Avusturya'nın başkenti Viyana'da bulunan Opera Binası'nın posterlerle donatılmış tuvaleti, 9. sırada Slovakya'nın başkenti Bratislava'daki UFO Restaurant'ın manzaralı tuvaleti ve 10. sırada Viyana'daki modern sanat ürünü Hundertwasser tuvaletleri."
 


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler