"Türkiye'nin sinirleri Suriye'ye karşı zayıfladı"

Washington Times, "Türkiye'nin sinirleri Suriye ile karşılaşmasında zayıfladığı için Amerika, kendisini tekrar NATO çözümünün bir parçası olarak bulabilir" yorumuna yer verdi.

Yayınlanma: 07.07.2012 - 09:56
Abone Ol google-news

ABD'nin Orta Doğu politikasında Türkiye ile ilişkisi tartışılmaya devam ediyor. Washington Times, ABD'nin seçim yılında Orta Doğu'daki sorunları dengeleyip dengeleyemeyeceğini sorarak, "Türkiye'nin sinirleri Suriye ile karşılaşmasında zayıfladığı için Amerika, kendisini tekrar NATO çözümünün bir parçası olarak bulabilir" iddiasında bulundu.

Washington Times gazetesi, Orta Doğu'da tansiyonun yükseldiğine işaret ederek, Arap Baharı ve İslami manevranın, Amerika'nın dış tutumunu ve politikalarını etkileyecek, şiddeti gittikçe artan bir arka plana ulaştığını kaydetti.

Suriye'deki sorunların hem içte hem de dışta artmasının İran'ın nükleer programını ve Tahran'ın ABD'ye karşı savaş tehdidini harekete geçirdiğini yazan gazete, ABD'nin seçim yılında bu sorunları başarılı bir şekilde dengeleyip dengeleyemeyeceğine dikkat çekti.

Washington Times,"Türkiye'nin sinirleri Suriye ile karşılaşmasında zayıfladığı için Amerika, kendisini tekrar NATO çözümünün bir parçası olarak bulabilir" yorumunu yaptı.


En Çok Okunan Haberler