Tutuklu sanık Berk Akand’ın telefon kayıtları temizlenmiş

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Şule Çet davası dosyasına, tutuklu sanık Berk Akand’ın telefonuna ait bilirkişi raporu girdi.

06 Kasım 2019 Çarşamba, 22:00
Tutuklu sanık Berk Akand’ın telefon kayıtları temizlenmiş
Abone Ol google-news

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Şule Çet davası dosyasına, tutuklu sanık Berk Akand’ın telefonuna ait bilirkişi raporu girdi. Akand’ın Emniyet’e verdiği telefonuna ait inceleme raporuna göre, telefonda 7 bin 93 adet resim ve 387 adet video dosyası bulunduğu, ancak olayın yaşandığı Yelken Plaza ile ilgili herhangi bir resim ve video dosyasına ulaşılamadığı kaydedildi. Raporun sonuç kısmında “Mobil cihazların inceleme işlemlerinde 28 Mayıs 2018-30 Mayıs 2018 tarihleri arasında kovuşturma konusu ile ilgili SMS, arama/aranma kayıtları, WhatsApp sohbet ve aranma içeriklerinin bulunmaması, bu tarih aralığının mobil cihazlardan silindiği veya belirtilen tarih aralığında farklı bir mobil cihazın kullanımından kaynaklanabileceği değerlendirilmiştir” denildi. Çet ailesinin avukatı Onur Tatar, sanık Berk Akand’ın mahkemeye farklı bir marka telefon teslim ettiğini vurguladı. 

ÖLÜM LİSTESİ GELMİŞ 

Öte yandan Akand’ın telefonuna 29 Mayıs 2018 akşamında bir arkadaşı tarafından Ölüm Bildirim Listesi (OBS) geldiği ortaya çıktı. Avukat Tatar, “Bu liste, Ankara ilinde o tarihte kimlerin neden öldüğüne ilişkin bir liste. Savcılar ve Adli Tıp görevlileri dahi ölenlerin tümüne ulaşamıyor. Bu durum, sanığın, Şule Çet’in ölümünün Emniyet’e nasıl yansıdığını öğrenmeye çalıştığını göstermektedir” değerlendirmesini yaptı. Şule Çet (23), plazanın 20. katında, 28 Mayıs’ta şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmişti.