Ulaşılabilir yılbaşı eğlencesi: AVM’ler!

Dünyanın bütün büyük kentlerinde yılbaşı eğlencesi demek, meydanlarda havai fişekler, ses ve ışık gösterileriyle kutlamalar demektir!

Yayınlanma: 29.12.2019 - 02:00
Ulaşılabilir yılbaşı eğlencesi: AVM’ler!
Abone Ol google-news

Eksinin altında soğuk olan şehirlerde bile, kış festivalleri düzenlenir ve insanlar sokakta da eğlenir. Moskova’da Kızıl Meydan bunların en ilginçlerinden biri. Gece 12’yi vurduğu zaman birbirini tanımayan insanlar bile şarkılar söyleyerek birbirlerine sarılıyor ve yeni yılın gelişini kutluyor.  

YEMEKLİ GECE HAYAL

Bizde, hem her mevsimin yaşandığı bir ülke hem de Akdenizli kültüründen, hatta göçebelikten gelen sokakta yaşama, eğlenme kültürü olması lazım ama ah işte Ortadoğululuk, biraz kapı önü muhabbeti, biraz camdan bakınma, o kadar, evlere kapanırız. Yıllarca TRT ekranının karşısında tombala oynayarak dansöz bekledik! İstanbul’da birkaç yıl meydanlarda kutlamaya kalkıldı, turist kızların tacize uğraması skandalına dönüştü! Bu yıl 30 Ağustos ve 29 Ekim’i yeni İBB’miz sayesinde meydanlarda, hem de olaysız kutladık çok şükür ama aynı belediyeler, hem parasızlıktan, hem iktidarın engellemeleriyle uğraşmaktan yeni yıl kutlamalarına pek giremediler, sokaklar bile yeni ışıklandı. 

ALTERNATİFLER VAR

Peki nasıl girilecek yeni yıla? Halkımızda zaten para yok, iyi bir yerde yemekli yılbaşı eğlencesi bin, bin beş yüz lira; olan yurt dışına, en azından Kıbrıs’a gitti, başta Tarkan olmak üzere, sahne sanatçılarımız otellerde şarkı söyleyecek, 12 olduktan sonra da hurra, kumar oynanacak. Bulgaristan turları da dolmuş, vizesiz Bulgaristan tabii ki iyi bir seçenek, kayak merkezleri güzel, kumar serbest. “Ulaşılabilir Yılbaşı Eğlenceleri!” Meydan kalmadığı, yeşil alanlar uzak olduğu için hafta sonlarını AVM’lerde geçirmeyi alışkanlık edinen halkımız öyle anlaşılıyor ki bu yılbaşı gecesini de bir alternatif olarak AVM’lerde ucuza karın doyurmak ve bedavaya müzik dinleyip eğleniyormuş gibi yaparak geçirmeyi de deniyecek. Nerede ne var sizler için derledik:   


ANKARA

Çankaya Belediyesi Yeni Yıl şenliği: 

25-30 Aralık tarihleri arasında iki noktada; Kuğulu Park ve Ata Park’ta Yılbaşı Konserleri yapılacak. Kuğulu Park’taki Konserler: 29 Aralık 18.30’da Manuşu Ala; 30 Aralık 18.30’da Jazz Matiz. 

Ata Park’taki konserler: 29 Aralık 18.30 Luxus; 30 Aralık 18.30 Piiz. Ayrıca bu iki parkta da takı ve el emeği standları saat 20.00’ye kadar açık olacak. Konserler ücretsiz.


İSTANBUL

Kanyon Büyük Yılbaşı Konseri: Sertab Erener - Her yıl binlerce kişinin katılımıyla yapılan geleneksel Kanyon Büyük Yılbaşı Konseri’ne bu yıl müzik hayatının 27. yılını kutlayan Sertab Erener konuk oluyor. Sertab Erener’in konseri bugün (29 Aralık Pazar) saat 19.00-23.00 arasında ücretsiz olarak yapılacak. 

Beşiktaş Sokak Festivali: Beşiktaş Belediyesi, yeni yıl etkinliklerini 31 Aralık’ta dört farklı yerde düzenleyecek. Beşiktaş Sokak Festivali’nde konserler, tiyatrolar, pandomim gösterisi ve doğaçlama oyunlar yer alacak. Etkinliklerin hepsi saat 23.00’te olacak. Sanatçılar Parkı’nda Feridun Düzağaç Konseri; Dikilitaş Parkı’nda Faik Pala Konseri; Abbasağa Parkı’nda Cem Doğan Konseri ve Karanfilköy Şenlik Alanı’nda Tuğçe Haşimoğlu Konseri verilecek. 

Erol Evgin’le Erken Yılbaşı: Türk pop müziğinin duayenlerinden Erol Evgin, bugün (29 Aralık Pazar) saat 21.00’de Zorlu PSM’de vereceği “Yeni Yıl Konseri” ile müzikseverlerle buluşacak.

Buz gibi yılbaşı: Kadıköy Belediyesi, 2020’ye Kalamış Parkı’nda düzenlenecek Buzfest ile giriyor. Buz pisti, kayma yolu, kaydırak gibi eğlencelerin yanı sıra, mini konserlerin düzenleneceği Buzfest 31 Aralık akşamı başlıyor. 2 Şubat’a kadar sürecek. 4 yaş üstü her yaştan kullanıcıya açık olacak pistte, 30 dakika süre ile buz pateni kayılabilecek. Daha önce buz pateni yapmamış kişiler de alanda bulunan eğitmenler tarafından verilecek kısa bir eğitimin ardından kayabilecek. Yoğun talebi dengelemek amacıyla 10 TL’lik bir ücret alınacak. 


İZMİR

Rap gecesi: “Ceg - Tahribad-ı İsyan” 1 Alana 1 Bedava Konseri - 31 Aralık saat 22.30’da İzmir Hangout Performance Hall Sahnesi’nde düzenlenecek konser. Bilet fiyatı 40 TL, ama iki kişi için.

80’ler 90’lar ve 2000’ler yılbaşı partisi: 80’ler 90’lar ve 2000’ler yılbaşı partisi, 31 Aralık saat 21.30’da İzmir SoldOut Performance Hall sahnesinde düzenlenecek.

Yılbaşı zumbası: Karşıyaka Belediyesi, 2019’un son zumba etkinliğini de “Yeni Yıl” konseptiyle yaptı. Kırmızı giysileriyle eğitmenler eşliğinde zumba yapan katılımcılar, 2020’yi neşe ve coşkuyla selamladı. Karşıyaka Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından hafta içi her sabah yapılan sabah sporu buluşmaları, yeni yılda da devam edecek. Aktivitelere kış sezonu boyunca Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu, Muharrem Candaş Spor Salonu ve 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu ev sahipliği yapacak.

Ozan Doğulu ile karşılama: İzmirliler yeni yılı Cumhuriyet Meydanı’nda Ozan Doğulu ile karşılayacak. Konser Cumhuriyet Meydanı’nda saat 22.30’da başlayacak. Kutlamalara dışarıda devam edecek İzmirliler için ise ESHOT ve İZULAŞ otobüsleri, metro ve tramvay hatları ile İZDENİZ vapurları, yılbaşı gecesi ek seferlerle hizmet verecek. İBB ve TCDD’nin ortaklaşa işlettiği İzmir Banliyösü (İZBAN) ise 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece sabaha kadar ek seferler yapacak.  Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler