WhatsApp'tan kullanıcılarına yeni özellik!

WhatsApp geliştiricileri uygulamanın Android beta sürümünü güncellediler. "2.20.171" olarak kodlanan yeni beta sürüm, dün iOS platformuna gelen QR kod özelliğini Android kullanıcılarına getiriyor.

22 Mayıs 2020 Cuma, 11:52
Abone Ol google-news

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde WhatsApp geliştiricilerinin, uygulamanın iOS beta sürümünü güncellediklerinden ve bu güncelleme kapsamında uygulamaya QR kod ile profil paylaşma desteği getirdiklerinden bahsetmiştik.

Şimdi de Android platformundaki beta sürümü güncelleyen geliştirici ekip, "2.20.171" kodlu yeni beta sürümle QR kodlu profil paylaşma özelliğini Android kullanıcılarına da sunmuş oldular. Peki bu özellik kullanıcılara neler sunuyor?

WhatsApp'ın iOS platformundan sonra Android platformu için de beta olarak kullanıma sunduğu QR kod özelliği, kullanıcıların profil paylaşmak için QR kodlar oluşturmasını sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, kendi hesapları için oluşturacakları QR kodları arkadaşlarına gönderebilecek ya da arkadaşlarının kodlarını taratabilecekler. Bu sayede kullanıcıların profillerini paylaşmaları çok daha kolay bir hal almış olacak.

Eğer sizler de Android platformundaki WhatsApp beta programına dahilseniz, yeni özelliği kullanabilmek için uygulamayı güncelleyebilirsiniz. Kararlı sürüme sahip kullanıcıların özelliği ne zaman kullanmaya başlayabilecekleri ise şimdilik bilinmiyor.

Kaynak: Webtekno