Xiaomi Mi5 ile ilgili yeni detaylar var

Xiaomi’nin yeni model telefonu Mi5 olacak. Dolaysıyla Mi5’in yeni özelliği de ortaya çıktı. Home Tuşu yani fiziksel ev tuşunun bulunması, kullanıcıların işini oldukça kolaylaştıracak.

26 Aralık 2015 Cumartesi, 13:02
Abone Ol google-news

Ev tuşu sayesinde ana ekrana hemen dönmek için tek bir tuşa basmak yeterli. Bundan önceki modellerde, fiziksel ev tuşu yer almıyordu. Eskiden kullanıcılar ana sayfaya dönmelerini zorlaştırıyordu. Xiaomi Mi5 ise şu özelliklere sahip olacak: Qualcomm Snapdragon 820 yongaseti, 64 Bit desteği ve 2.2 GHz çalışma frekansı ile çalışıyor. Bu İşlemciye; Qualcomm’un Adreno 530 Grafik İşlemcisi eşlik edecek.


4 GB Ana belleği, Xiaomi; Mi5 için uygun görmüş. 5.2 inçlik Kapasitif Ekran Full HD: “2560×1440” çözünürlüğe destek veriyor. Telefon; 32 – 64 GB Dâhili Depolama Alanı seçenekleriyle satışa sunulacak. Micro – SD kart girişine de telefon destek veriyor.
Otomatik Netleme Özelliğine sahip 16 Megapiksellik bir Arka Kameraya telefon sahip. Ön Kamerada ise 8 Megapiksellik bir Kamera tercih edilmiş.
Ön Kamera Selfie’ler için oldukça ideal. 3600 mAh batarya telefona güç katıyor. 4G LTE, NFC: yani Yakın Alan İletişimi de telefonun diğer özellikleri arasında yer alıyor.
Xiaomi; MIUI 7 ara yüzünü, Xiaomi Mi5 modelinde tercih etmiş. Google’ın Taşınabilir Cihaz İşletim Sistemi Android Lollipop 5.1.1, Xiaomi Mi5’te yer alıyor.
Telefon; gelecek ay satışa çıkacak. Şimdilik cihazın, hangi fiyata satışa sunulacağını bilmiyoruz. Yeni gelişmeler oldukça bunları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Alcatel OneTouch Watch inceleme