Yandaş kanalda skandal sözler: Atatürk'ün manevi kızını sevgilisi yaptılar

TVNet'te yayımlanan "Derin Tarih" isimli programda skandal ifadelere imza atıldı. Programda Atatürk'ün manevi kızı Afet İnan'ı sevgilisi olarak tanıttılar.

08 Mayıs 2017 Pazartesi, 00:08
Abone Ol google-news

<video:735879>

TVNet'te yayımlanan "Derin Tarih" isimli programda Atatürk'ün manevi kızı Afet İnan'ı sevgilisi olarak tanıttılar.  Süleyman Yeşilyurt, Afet İnan'ın "manevi evlat olamayacağını" iddia etti.

Süleyman Yeşilyurt skandal sözlerini şöyle sürdü; "Mustafa Kemal İzmir'de bir müsamerede Afet İnan'ı görür. Afetin İnan'ın alımlı çalımlı halini görünce babası Ziraat Müdürü İsmail Hakkı Bey'i çağırtılar, der ki 'Ben kızınızı manevi evlat almak istiyorum'. Şimdi burada doğruları konuşmak lazım. Manevi evlat kimdir? Bakıma muhtaç, tahsile muhtaç ama bu bir Ziraat Müdürü'nün kızı, bir dönem de milletvekilliği yapmış. Hem ziraat müdünün hem milletvekilinin kızını almak, el vicdana koyacağız. Afet İnan Latife Uşşakizade'den sonra Çankaya'nın çağlayanıdır. Afet İnan hiçbir zaman manevi evlat değildir, Çankaya'nın nikahsız firts lady'sidir." ifadelerini kullandı.