Yapışık ikizler ayrıldı

İrlandalı yapışık ikizler Hasan ve Hüseyin, Londra'da yapılan başarılı bir ameliyatla ayrıldı.

08 Nisan 2010 Perşembe, 13:18
Abone Ol google-news

İrlanda'nın Cork bölgesinden Azzedine-Angie Benhaffaf çiftinin 4 ay önce göğüs bölgelerinden yapışık olarak dünyaya gelen bebekleri, Londra'daki Great Ormond Street Çocuk Hastanesi'nde ameliyat edildi.

Ameliyat öncesinde herhangi bir hayati organı paylaşmadıkları bildirilen Hasan ve Hüseyin'in durumlarının istikrarlı olduğu ve yoğun bakımda tutuldukları açıklandı.

Great Ormond Street Hastanesi'nde 20'den fazla doktorun katıldığı operasyonu yöneten Edward Kiely, 14 saat süren ameliyatın iyi gittiğini belirtirken, doktorların müjdesi uzun süredir bu anı bekleyen Benhaffaf ailesini rahatlattı.

Azzedine ve Angie Benhaffaf, yaptıkları yazılı açıklamada, "güneşin, küçük savaşçıları için bugün yeniden doğduğunu" belirterek, "Ne kadar rahatladığımızı ve onları ne kadar çok sevdiğimizi anlatmaya kelimeler yetmez. Tanrıya şükürler olsun. Cerrahlara, Great Ormond Hastanesi'nin tüm personeline, ikizlerimiz için dua eden tüm İrlanda halkına ve herkese yürekten teşekkür ediyoruz" ifadesini kullandı.

Melika ve İman adlarında iki de kızları bulunan Benhaffaf çifti, "küçük savaşçılar" diye sevdikleri ikizlerin ameliyatı öncesindeki son kontrolleri için birkaç haftadır Londra'da bulunuyordu.

Hayırsever İrlandalıların, bir bankada açılan hesap numarası aracılığıyla tedavilerine destek olduğu Hasan ve Hüseyin, geçen yıl Aralık ayında Londra'daki University College Hastanesi'nde dünyaya gelmişti.