Yaşam mücadelesini bir hafta sürdürebildi

Aydın'ın Çine İlçesi'nde, av tüfeğiyle şaka yapmak isteyen arkadaşının yanlışlıkla tetiğe dokunması sonucu başından ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanedeki yaşam mücadelesini bir hafta sonra kaybeden 14 yaşındaki lise öğrencisi Arif Ali Selvitopu, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

08 Kasım 2014 Cumartesi, 19:05
Abone Ol google-news

Çine Endüstri Meslek Lisesi 1'inci sınıf öğrencisi Arif Ali Selvitopu'na, geçen 1 Kasım'da, Kahraman Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oynadığı arkadaşı 19 yaşındaki K.C. iddiaya göre, evlerinden getirdiği av tüfeğini, doğrultup, şaka yapmak istedi. Bu sırada kazayla eli tetiğe dokunan K.C., Selvitopu'nu başından yaraladı.

Kanlar içinde kalan Selvitopu, ambulansla Aydın Atatürk Devlet Hastanesi 'ne kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Selvitopu, bir haftadır sürdürdüğü yaşam mücadelesini dün saat 21.00 sıralarında kaybetti.

Sevlitopu'nun bugün öğlen yakınları tarafından hastane morgundan alınan cenazesi son kez Kahraman Mahallesi'ndeki evlerinin önünden geçirilip, hellalik alındı. Cenaze evin önüne geldiğinde gözyaşları sel oldu. Anne Filiz Selvitopu'nun oğlunun tabutuna sarılarak, "Beni de oğlumla birlike gömün" diyerek, ağlaması yürekleri dağladı.

Selvitopu'nun daha sonra Kahraman Mahallesi Mezarlığı'na götürülen cenazesi kılınan namazın ardından gözyaşları içinde toprağa verildi.
Öte yandan, olaydan sonra jandarma tarafından ifadesi alınıp, serbest bırakılan K.C.'nin, Selvitopu'nun yaşamını yitirmesinin ardından jandarma tarafından arandığı öğrenildi.