Yaşamını yitiren Ünli'nin babası konuştu: Hiçbir sıkıntımız yok

Samatya’da denizde cesedi bulunan İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli’nin abisi, kardeşinin ölümünün ardından “Yaşadığımız sosyoekonomik durum, kardeşimizin sosyal ağlarda maruz kaldığı siber zorbalık yaşama azmini bitirmiştir” diye konuştu. Ünli'nin babası ise, kızının intiharının maddi imkansızlıklardan olmadığını, durumlarının iyi olduğunu belirterek, eleştirilerin devleti kötülemek için yapıldığını söyledi.

06 Ocak 2020 Pazartesi, 17:53
Abone Ol google-news

Sibel Ünli’nin babası Zeki Ünli ve ağabeyi Aydın Ünli, Güngören’deki Batman İli Sason Teraşlılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneğinde taziyeleri kabul etti. Aydın Ünli burada yaptığı açıklamada, “Bu hastalık sonrası tekrarlanan sara krizlerini farklı zamanlarda yaşamış ve antiepileptik tedaviler almıştır. Ergenliğe girmeye başladığı süreçten itibaren çeşitli duygu durum bozuklukları yaşamıştır. Kardeşimiz bu durumdan dolayı psikiyatri doktorlarına götürülmüştür. Kardeşimizin çeşitli tedaviler alması sağlanmıştır. Buna rağmen son 3 yıldır birden fazla olan başarısız intihar girişimlerinde bulunmuştur. İntihar girişimlerinden sonra major (ağır) depresyon tanısıyla 2 defa Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları servisine yatırılmıştır. Tüm bunlara rağmen ailecek yaşadığımız sosyoekonomik durum, kardeşimizin sosyal ağlarda maruz kaldığı siber zorbalık ile duyarlı ve hassas kişilik yapısı kendisinin yaşama azmini bitirmiştir” ifadelerini kullandı. 

Ailenin geçmişte yaşadığı sosyoekonomik sorunlar nedeniyle İstanbul Valiliği, Güngören Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne başvurduklarını aktaran Ünli, “Kanunun uygun gördüğü ayni ve nakdi yardım almıştır. Okuyan kardeşlerime öğrenci yardımı verilmiştir. Ailemiz Sosyal Yardım Kartı almıştır. Dini bayramlarda gıda yardımı almıştır” ifadelerini kullandı.

Sonbaharda tıp doktoru olarak atamasının gerçekleştiğini ve ailesinin maddi olanaklarının iyileşeceğini söyleyen Ünli, açıklamasını, “Bu yüzden bize yapılan yardımların bizden daha muhtaç durumdaki ailelere verilmesi için bu kurumlardan yardım almayı bıraktık. Son olarak yüce devletimizden ailemizin bu sosyal travmalardan sonra yaşadığı sıkıntıların üstesinden gelmesi için psikiyatrik destek almayı saygıyla talep ediyoruz” diye sonlandırdı. 

BABA: DEVLETİ KÖTÜLEMEK İÇİN BÖYLE YAPIYORLAR

Baba Zeki Ünli ise olayın mali imkansızlıklarla ilgili olmadığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Diyorlar ki ‘Bir aydır kayıp’, yalandır. Diyor ki ‘yatacak yerim yok.’ Hepsi yalan. Bizim evimiz Muş’ta var, burada da var, Bursa’da da var. Aylığımız Allah’a çok şükür en az 10 bine kadar var. Bu yalanı hangisi yapmış? Böyle şeyler ayıptır. Bu acı günlerimizde bu kelimeler yakışmaz. Allah’a çok şükür bizim her şeyimiz var. Hiçbir sıkıntımız yok. Devlet de yardım ediyor Allah’a çok şükür, burs da var. Devleti kötülemek için böyle yapıyorlar.”


  • İlgili Haberler

  • Sibel'in ağabeyi: Ona destek olabilecek imkanımız yoktu Sibel'in ağabeyi: Ona destek olabilecek imkanımız yoktu