Yaşar Kemal’e Onur Ödülü

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen 3.Sarıyer Edebiyat Günleri kaldığı yerden 6-7 Aralık günleri edebiyat ve medya dünyasının usta kalemlerinin bir araya getiriyor. Etkinlik, 7 Aralık Pazar günü gazeteci, yazar Yaşar Kemal ustaya “Beyaz Martı Onur Ödülü” nün takdim edilmesiyle noktalanacak.

06 Aralık 2014 Cumartesi, 21:53
Abone Ol google-news

3.Sarıyer Edebiyat Günleri’nin “Sinema ve Edebiyat” temalı ilk gün etkinlikleri Rıfat Ilgaz ve Ruhi Su Fotoğraf Sergisi açılışı ile başladı. Hemen ardından 2014 TÜYAP Onur Yazarı Atilla Dorsay, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, senarist, yönetmen Işıl Özgentürk okurlarıyla buluştu. ilk gün programı Ruhi Su Dostlar Korosu konseriyle noktalandı.

3.Sarıyer Edebiyat Günleri’nin “Medya ve Edebiyat” temalı ikinci gün etkinlikleri ise, Sarıyerli Sanatçıların karma sergi ve okur buluşmalarıyla saat 14.00’de başlayacak. Aynı gün 15.00’de gazeteci, yazar Enver Aysever “Bir Roman Yazmak” başlıklı, saat 16.30’da gazeteci, yazar İsmail Küçükkaya “Türkiye’de Medya ve İktidar İlişkileri” başlıklı ve 17.30’da Yaşar Kemal’in yakın dostu, Binbir Renk Binbir Çiçek / Yaşar Kemal'li Anılar kitabının da yazarı Arif Keskiner “Bir Dönemin Anıları” başlıklı üç ayrı söyleşi gerçekleştirecekler. Saat 19.00’da başlayacak Nebil Özgentürk’ün yönettiği “Yaşar Kemal Belgeseli” gösteriminin ardından gazetecilik geçmişiyle de ünlü, yazar Yaşar Kemal ustaya Sarıyerlilerin sevgi ve saygısını simgeleyen “Beyaz Martı Onur Ödülü” takdim edilecek.