Yayın yasağı sonrası interneti yavaşlattılar

Atatürk Havalimanı'daki hain saldırıda 36 kişi hayatını kaybederken saldırı ile ilgili haberlere de yayın yasağı geldi. Getirilen yasak sonrası internet hızı bir hayli düşmüş durumda. Facebook, Twitter ve YouTube'a erişimde sıkıntılar yaşanıyor.

28 Haziran 2016 Salı, 22:59
Abone Ol google-news

<video:559261>

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından, Başbakanlığın talebi üzerine, İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiği bildirildi.

Getirilen yasak sonrası internet epeyce yavaşlamış durumda. Facebook, Twitter ve YouTube'a erişimde sıkıntılar yaşanıyor.

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen ve onlarca insanımızın hayatını kaybetmesine yol açan terör saldırısının ardından kullanıcılar sosyal medyada tepkilerini dile getirirken, diğer yandan Facebook, Twitter ve YouTube platformlarına erişimde aksaklıklar yaşanıyor.

Kullanıcılar bu sitelere ya çok yavaş bağlanabiliyor, ya da hiç erişemiyor. Erişim sağlayabilmek için kullanıcıların azımsanmayacak bir kısmı VPN araçlarını tercih ediyor.

Söz konusu sitelere sadece Türkiye'de erişim sorunu yaşanırken, konuyla ilgili taraflardan henüz bir açıklama yapılmış değil.

Haberi hazırladığımız 01:50 sularında söz konusu sitelere erişim halen sağlanamıyordu.