'Yunanistan için zaman sona erdi'

Yunanistan Altyapı ve Kalkınma Bakanı Yannis Rakgusis, ''uluslararası alanda Yunanistan ile ilgili durumun değiştiğini ve artık her anın kritik olduğunu'' söyledi.

Yayınlanma: 13.09.2011 - 19:41
Abone Ol google-news

Rakgusis, parlamentoda, mesleklerin serbestleştirilmesiyle ilgili yasa tasarısını tanıttığı PASOK grup toplantısında, ülkenin mali kriz nedeniyle içinde bulunduğu duruma değinerek, ''Vatan için artık zaman sona erdi ve hepimiz son 24 saatte uluslararası alanda durumun değiştiğini ve artık dışta tahammülün ve ülkemizin başka imkanları kalmadığının farkına varmalıyız. Artık kritik dönemlerden, ya da süreçlerden değil, anlardan söz ediyoruz'' dedi.

Yunan medyasında çıkan haberlere göre, ülkenin içinde bulunduğu durumu ''dramatik bir ses tonuyla ve kasvetli'' bir biçimde tarif eden Rakgusis, "Yunanistan'ın karşısında her zaman olduğundan daha güçlü ve düzenli uluslararası güçlerin bulunduğunu ve bunların Yunanistan'ın iflasına bahse girerek, bunu gerçekleştirmek için vesile aradıklarını'' söyledi.

Bu arada, Yunan basın-yayın organları, bugün parlamentoda Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Evangelos Venizelos ve hükümetin ekonomi kurmaylarıyla olağanüstü bir toplantı yapan Başbakan Yorgo Papandreu'nun, yarın Almanya Başbakanı Aggela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile bir telekonferans gerçekleştireceğini duyurdu

Haberlerde, üçlü telekonferansın, Avrupa'da, Yunanistan'ın ''koordineli iflası''yla ilgili açıklamaların gölgesinde yapılacağına dikkat çekildi.


En Çok Okunan Haberler