Zeytinburnu'nda uyuyan kocasını balta ile öldürdü

İstanbul Zeytinburnu'nda sabaha karşı yabancı uyruklu bir kadın, kocasını balta ile öldürdü.

24 Kasım 2019 Pazar, 08:14
Zeytinburnu'nda uyuyan kocasını balta ile öldürdü
Abone Ol google-news

Zeytinburnu'nda sabaha karşı yabancı uyruklu bir kadın, uyuyan kocasını balta ile öldürdü. Olayın ardından komşusuna giden kadın polis çağırmasını istedi. Olay yerine gelen polis ekipleri cinayeti işleyen kadını gözaltına aldı. Evde bulunan çocuklar ise polis eşliğinde çocuk büro amirliğine götürüldü. 

Edinilen bilgiye göre, F:Ö isimli kadın salonda uyuyan ve eşi olduğu öğrenilen Hasan Ö.'ye balta ile vurdu.

POLİS ÇAĞIRMASI İÇİN KOMŞUSUNDAN YARDIM İSTEDİ

Olay sonrası bir alt komşusuna inen F.Ö  olayı anlatarak komşusundan eve polis çağırmasını istedi. Komşusu da hemen durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptığı incelemede Hasan Ö.'nün hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri de olay yerinde önlem alırken cinayeti işleyen F.Ö'yü de gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Cinayeti işleyen F.Ö'nün polise verdiği ilk ifadede "11 yıldır kahrını çekiyorum" dediği öğrenildi. 

ÇOCUKLAR EVDEN ÇIKARTILDI

Cinayetin işlendiği evde ve başka odada uyudukları öğrenilen aileye ait iki çocuk da polis ekiplerince evden çıkarıldı. Polis memuru çocukların ellerinden tutarak ekip aracına bindirdi. Evden çıkarılan çocuklar Zeytinburnu Çocuk Büro Amirliğine götürüldü.

POLİS EVDE İNCELEME YAPTI

Polis ekipleri cinayet sonrası evde detaylı olay yeri çalışması yapmak için eve girdi. Evdeki tüm delilleri tek tek toplayan polis ekipleri komşulardan da olay hakkında bilgi aldı.