Güldürürken düşündüren sergi

Teşvikiye’deki mekânda ‘renkli’ eserler kimlik arayışını yansıtıyor.

Yayınlanma: 08.02.2024 - 03:00
Güldürürken düşündüren sergi
Abone Ol google-news

Galeri 77, kendi mekânı dışındaki tüm sergilerini içeren “Galeri 77 Shows” projesinin üçüncü ayağında galeri portföyünden seçtiği genç ve köklü beş sanatçının eserlerini The Stay Boulevard Nişantaşı’nda açılan karma sergide bir araya getiriyor. Narek Arzumanyan, Gago, Sedat Girgin, Evgenia Saré ve Arthur Tonakanyan’ın yarattıkları tuhaf ve akışkan dünyaların kapılarını aralayan “Gülmekten Kendine Dön” isimli sergi, güldürürken düşündürmeyi hedefliyor. 

5 NİSAN’A KADAR...

Sergi, kimliksizlik, kimlik arayışı, toplumsal eleştiri, hiciv ve aidiyet gibi konuları merkezine oturtarak bu kavramların araştırmasını misafir olduğu mekândan da aldığı ilhamla ortaya koyuyor. Renkli ve eğlenceli eserlere sahip sergi, 5 Nisan’a kadar Teşvikiye Caddesi’ndeki otel mekânında görülebilir. 

NİŞANTAŞI’NA YENİ ‘KULÜP’

Sergi için düzenlenen basın buluşması serginin yanı sıra başka bir mekânın da tanıtımını yaptı. Serginin hemen yanında bulunan Komedi Kulübü de hayata geçeli çok kısa bir süre oldu. Yabancı filmlerden aşina olduğumuz “caz kulüplerini” andıran tasarımıyla Komedi Kulübü, Nişantaşı’na yeni bir soluk getirecek gibi duruyor. Bu ay hemen hemen her günü dolu olan mekânın etkinlikleri de kapalı gişe. Örneğin bugün mekânda “Harika Şeyler Listesi” isimli tiyatro oyunu, yarın ise Deniz Göktaş’ın stand-up gösterisi olacak. İlerleyen günlerde “Şakalı Akustik” başlığıyla Harun Tekin ve Koray Candemir’in konseri 15 Şubat’ta, Seda Yüz (21 Şubat), Evrencan Gündüz (22 Şubat), Alpay Erdem (23 Şubat) ve Emre Günsal’ın (28 Şubat) stand-up gösterileri de olacak. 


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler