AKP seçime hazırlanıyor: 'Sandığı ifsat girişimi'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından İBB'ye özel teftiş başlatılması gündemdeki yerini koruyor. Son olarak, gazetemiz yazarı Ali Sirmen, İBB'nin son dönemde iktidar tarafından hedef alınmasını hatırlatarak, "AKP seçime, seçimin koşullarını ifsat ya da iptal ettirerek hazırlanmaya çalışıyor" dedi. Sirmen, muhalefeti de 'usta kışkırtıcıların' oyunlarına karşı uyanık olma konusunda uyardı.

11 Ocak 2022 Salı, 10:54
AKP seçime hazırlanıyor: 'Sandığı ifsat girişimi'
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) "terör" iddiasıyla İçişleri Bakanlığı tarafından teftiş başlatılması, siyasetin gündeminde olmayı sürdürüyor. Son olarak İçişleri Bakanlığı, İBB'ye yönelik “Terörle iltisaklı personel çalıştırıldığı” iddiasıyla başlattığı özel teftişin ardından 4 müfettiş gönderdi.

İBB’ye yönelik teftiş tartışması sürerken gazetemiz yazarı Ali Sirmen, bugün köşesinde 'AKP seçime hazırlanıyor' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Sirmen, 11 Ocak 2022 tarihli yazısında son dönemde iktidar eliyle İBB'de yaşananlara dikkat çekerek; AKP'nin seçime, seçimin koşullarını ifsat ya da iptal ettirerek hazırlanmaya çalıştığını aktardı. Sirmen, muhalefeti de 'usta kışkırtıcıların' oyunlarına karşı uyanık olma konusunda uyardı.

'SANDIĞI İFSAT GİRİŞİMİ'

"Eskiden milli iradeye saygı AKP’nin demokrasi anlayışının kırmızı çizgisiyken, yerine getirilmesi gereken bir formaliteye dönüşünce de artık sandık gösterişten ibaret kalınca 'sandığı ifsat' ile 'sandığı iptal' yöntemleri ana davranış biçimleri oldu" diyen Sirmen, "Milli iradeyi yalan, hile ve fesat ile kandırmak demek olan sandığı ifsat, 'sandığa ancak beni seçerse saygı duyarım' aşamasına geçince 'sandığı iptal'e dönüştü" dedi.

Sirmen, yazısına şöyle devam etti:

"Bu gelişmeyi kavramayan, AKP’nin son günlerde İBB’ye müfettiş göndermesini ve milleti tehdit etmesini, kendisi için umarı olmayan bir seçime hazırlık girişimleri olarak nitelenmesindeki doğruluk payını anlayamaz."

"AKP, kamuoyunun artık uyanmasına rağmen sandığı ifsat yönteminden vazgeçmemektedir" diyen Sirmen köşesinde, "AKP seçime, seçimin koşullarını ifsat ya da iptal ettirerek hazırlanmaya çalışıyor" sözlerine yer verdi.

Ali Sirmen'in 11 Ocak 2022 tarihli 'AKP seçime gidiyor' yazısının tamamını okumak için tıklayın.


  • İlgili Haberler

  • AKP seçime hazırlanıyor AKP seçime hazırlanıyor