Akşener'den '15 vekil' açıklaması: 'Ölünceye kadar şükran duyacağım' demişti...

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin 3. Olağan Kurultay'ında açıklamalarda bulundu. Akşener'in "Bu parti seçime girebilsin diye CHP’den 15 vekil istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır" sözleri, dokuz ay önceki Akşener'in sözlerini akıllara getirdi. Akşener, bundan tam dokuz ay önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için "Kendisine herhalde ölünceye kadar şükran duyacağım" ifadelerini kullanmıştı.

Yayınlanma: 24.06.2023 - 15:46
Akşener'den '15 vekil' açıklaması: 'Ölünceye kadar şükran duyacağım' demişti...
Abone Ol google-news

İYİ Parti’nin seçim nedeniyle ertelenen 3’üncü Olağan Kurultayı bugün ATO Congresium’da gerçekleştirildi. Kurultayda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Biz önce bu parti seçime girebilsin diye CHP’den 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır. Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum ancak o gün bugündür bu 15 milletvekilinin bedelini ödeyemedik” dedi. Akşener’in, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında daha önce söylediği, “Kendisine herhalde ölünceye kadar şükran duyacağım” sözleri yeniden gündem oldu.

Eylül 2022'de katıldığı bir programda, "Biz partiyi kurduk. ‘Kurulamaz’ dediler, kurduk. 24 Haziran’da seçim kararı alındı ve tam seçime gideceğiz. YSK’dan tersine sonuç çıkacağı söylenmeye başlandı. Sonra bir siyasi partimizin Genel başkanıyla görüştük ‘Acaba beraber gidebilir miyiz’ diye maalesef olmadı, şartlar uymadı. Sonra benim aklıma sayın Kılıçdaroğlu ile görüşmek geldi" diyen İYİ Parti lideri Akşener, şunları söylemişti:

"Kendisine gittim 15 milletvekili talep ettim. Yani bu neydi? Demokrasiye dair Türkiye’de birçok şeyi değiştirecek bir adım atılmasına yönelik bir talepti. Kendisine herhalde ölünceye kadar şükran duyacağım. Ben sülaleme ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nu çocuklarıyla beraber’ vasiyet ettim. Başlarına bir şey gelirse bendedir, bizdedir. O, 15 milletvekili arkadaşımdan birisi de karşımda duruyor." 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler