DEVA Partisi’nden HDP hamlesi! İkinci ittifakta yer alabilirler

MAK Araştırma Grubu Başkanı Mehmet Ali Kulat, DEVA Partisi’nin HDP ile ikinci bir ittifak yaparak HDP listelerinden TBMM’ye girebileceğini söyledi. İki parti arasındaki görüşmeleri, HDP Milletvekili Erol Katırcıoğlu da doğruladı.

Yayınlanma: 14.01.2023 - 23:46
DEVA Partisi’nden HDP hamlesi! İkinci ittifakta yer alabilirler
Abone Ol google-news

2023 seçimleri için geri sayım başlamışken, MAK Araştırma Grubu Başkanı Mehmet Ali Kulat'tan dikkat çeken bir kulis bilgisi geldi. Yeni seçim yasasının partileri ittifakla seçime girmeye yönlendirdiğini ifade eden Kulat, Tele1 TV'deki konuşmasında “DEVA Partisi de yüzde yedi meselesini çok rahat bir şekilde HDP ile birlikte aşma gibi bir zorunluluğun getirdiği bir beraberlik de gündeme gelebilir” dedi.

KATIRCIOĞLU GÖRÜŞMELERİ DOĞRULADI

Hakan Aygün ise Mehmet Ali Kulat’ın bu ifadelerini programın bir diğer konuğu HDP Milletvekili Erol Katırcıoğlu’na sordu. İki parti arasındaki görüşmeleri doğrulayan Katırcıoğlu şunları söyledi:

“Son Ali Babacan’ın yaptığı açıklamalar tabii çok sempatiyle karşılandı. Zaten daha önceden beri de öyleydi. Yani Kürtlerin nezdinde. Ben de duyuyordum zaten temaslarımız oluyor. Yani kimsenin Kürt Meselesi’ni konuşmadığı bir zeminde Ali Babacan gibi bir insan çıkıp konuşabiliyor. Bu çok değerli bir şey bence"


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler