‘İstanbul’un hakkına göz dikiliyor’ tepkisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün M1A Yenikapı-Otogar-Atatürk Havalimanı metro hattı viyadüklerinde deprem güçlendirme projesi temel atma törenine katıldı.

Yayınlanma: 25.10.2023 - 04:00
‘İstanbul’un hakkına  göz dikiliyor’ tepkisi
Abone Ol google-news

Dünya Ticaret Merkezi (DTM) istasyonunda düzenlenen temel atma töreninde konuşan İmamoğlu, viyadüklerin geçmiş dönemden bugüne ihmal edilmişliğini öğrendiğinde şaşkınlığa uğradığını belirtti. 

İmamoğlu, “Arkadaşlarım, ‘Hızlıca başlayalım’ dediler. Hatta o esnada arkadaşlarım, bu konuda İller Bankası’yla bir görüşmenin yapılabileceğini, bir fonla ilgili bir kaynağın mevcutta olduğunu dile getirdiler. Tam 1.5 senedir, hatta daha fazla, bu konudaki girişimlerimize cevap bile verilmemiştir. Yani bu şehrin deprem konusuyla ilgileniyoruz. ‘Depremi önemsiyoruz’ meselesinin lafta kalan kısmıdır bu” diye konuştu.

Marmara Denizi’nde yaşanan müsilaj sorununu hatırlatan İmamoğlu, “Birileri, İstanbul mevzu olunca, İstanbul’un hakkına, hukukuna sanki burası Patagonya’da bir belediyeymiş gibi davranarak tecavüz etmeye gayret ediyor. Ben buradan Şehircilik Bakanlığı’mızı uyarıyorum. Biz samimiyetle, depremle mücadele konusunda, sizin yanınızdayız. O koltuktayız isteseniz de istemeseniz de” ifadelerini kullandı. l İSTANBUL


En Çok Okunan Haberler